Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ με αντίπαλο τη Λιντς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Νότιγχαμ Φόρεστ παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Λιντς σε όλες τις διοργανώσεις.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα η Νότιγχαμ Φόρεστ. Πιο συγκεκριμένα μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Μπράιτον (3-0 εκτός έδρας) και Μπρέντφορντ (1-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Μοντανιέρ επικράτησε δύσκολα της Γουίγκαν στην έδρα του με 4-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Ασομπαλόνγκα (6’) και Μπούρκε (53’, 78’), με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ισάριθμες φορές με τους Τζέικομπς (11’) και Γκριγκ (65’, 86’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση υπέρ της Νότιγχαμ Φόρεστ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Λαμ. Μεσοβδόμαδα η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Μίλγουολ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πάτερσον στο 35’, προτού ο Γουίλιαμς ισοφαρίσει στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε τρία λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Βέλντβικ. Όπως αναμενόταν ο σύλλογος ενισχύθηκε κάτω από τα γκολπόστ του με την απόκτηση του Στοίκοβιτς. Ο 33χρονος τερματοφύλακας υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας.

Προηγούμενο ματς: Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας εξασφάλισε η Νότιγχαμ Φόρεστ επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Μίλγουολ.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΛΙΝΤΣ

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε την προηγούμενη βδομάδα η Λιντς. Αφού γνώρισε δύο σερί ήττες από τις ΚΠΡ (3-0 εκτός έδρας) και Μπέρμιγχαμ (2-1 εντός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Φούλαμ (1-1 εντός έδρας), το συγκρότημα του Μονκ επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Άντονσον στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Γουντ πέντε λεπτά πριν το τέλος των 90’. Μεσοβδόμαδα η Λιντς εξασφάλισε το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0 της Λούτον. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 23’ ο Ντέντον. Ο Τέιλορ αναμένεται να βρίσκεται στο γκρουπ των ποδοσφαιριστών που πρόκειται να επιστρέψουν στη βασική ενδεκάδα του συλλόγου, εν όψει της σημερινής εξαιρετικά δύσκολης εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Εκτός αποστολής θα βρεθεί, για άλλη μία φορά, ο μακροχρόνια τραυματίας Μπεράρντι.

Προηγούμενο ματς: Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας πανηγύρισε η Λιντς, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0 της Λούτον.

Στατιστικό: Η Λιντς παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.