Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΟΚΟΜ. ΖΑΓΚΡΕΜΠ

Αγνοεί τη νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές η Λοκομοτίβα, έχοντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμισλαβ Ίβκοβιτς φιλοξενήθηκε από την Ίντερ Ζάπρεσιτς, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1, με τον Τσεκιτσί να ισοφαρίζει προσωρινά για την ομάδα του στο 57ο λεπτό. Μετά και από αυτή την ήττα της παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει μόλις δυο βαθμούς. Θέλει να κάνει μια νέα αρχή, ωστόσο δεν αναμένεται να έχει καθόλου εύκολο έργο κόντρα στην Χάιντουκ.

Μεσοβδόμαδα, φιλοξενήθηκε από την Γκενκ, για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Με το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι να έχει λήξει ισόπαλο με σκορ 2-2, η Λοκομοτίβα ήθελε μόνο νίκη για να πάρει την πρόκριση στους ομίλους. Εν τέλει όμως δεν κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Έτσι αποχαιρέτησει τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Γκενκ για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΧΑΪΝΤΟΥΚ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Χάιντουκ αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριαν Πούσνικ φιλοξένησε την Ριέκα, από την οποία γνώρισε την ήττα με 2-4. Ο Οχάντζα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 13ο λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων σημείωσε στο 66ο λεπτό ο Ισμαΐλι, μειώνοντας προσωρινά σε 2-3. Μετά και από την ήττα τη αυτή, η Χάιντουκ υποχώρησε στην τέταρτη θέση, όπου μετά από έξι παιχνίδια μετράει δέκα βαθμούς. Αήττητη στα τρία φετινά της εντός έδρας παιχνίδια, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία.

Μεσοβδόμαδα, φιλοξένησε την Μακάμπι Τελ Αβίβ, για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Με το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι να έχει λήξει με σκορ 2-1 υπέρ της Μακάμπι, η Λοκομοτίβα κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα, με τον Κόσιτς να σημειώνει και τα δυο τέρματα της ομάδας του (40′, 59′). Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα πενάλτι, εκεί όπου η Μακάμπι πήρε εν τέλει την πρόκριση, με την Χάιντουκ να αποχαιρετάει τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μακάμπι Τελ Αβίβ για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.