ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ

Την πρώτη της νίκη μετά από πέντε παιχνίδια και με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Νιου Ίνγκλαντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέι Χιπς φιλοξένησε την Σολτ Λέικ, κόντρα στην οποία πανηγύρισε μια ευρεία νίκη με 4-0. Και τα τέσσερα τέρματα στο πρώτο μέρος, από τους Κάλντγουελ (4′), Καμαρά (18′), Φαγκούντεζ (34′) και Ενγκουγιέν (41′).

Με 13 βαθμούς σε έντεκα παιχνίδια, είναι στην έβδομη θέση της ανατολής μαζί με την Φιλαδέλφεια Γιουνιόν. Τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της, με το αποψινό παιχνίδι να είναι το δεύτερο διαδοχικό μπροστά στο κοινό της. Αμφίβολος είναι ο Χουάν Αγκουντέλο (ΕΠ 10/6).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Σολτ Λέικ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Το Νιου Ίνγκλαντ – Κολόμπους παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ (Κλικ Εδώ)

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Κολόμπους, μετά και την εντός έδρας ήττα της από το Τορόντο (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκρεγκ Μπερχάλτερ φιλοξενήθηκε από την Μόντρεαλ Ίμπακτ, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με 2-3. Ο Μέραμ με δυο τέρματα στο 14ο και 28ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Ωστόσο, με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Μέραμ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κολόμπους πήρε εν τέλει τους τρεις βαθμούς.

Μετά από δώδεκα παιχνίδια, είναι στην τρίτη θέση της ανατολικής περιφέρειας, με 19 βαθμούς. Παράλληλα, με 19 γκολ στο ενεργηιτκό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις της κατηγορίας. Δυο νίκες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, μέχρι τώρα. Εκτός παραμένουν οι τραυματίες Γκάστον Σάουρο (ΑΜ 0/0) και Μπεν Σουάνσον (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Μόντρεαλ Ίμπακτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.