* Η Νασιονάλ Μαδέιρα επικράτησε στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μορεϊρένσε για το πρωτάθλημα.

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΜΑΔΕΪΡΑ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε την προηγούμενη βδομάδα η Νασιονάλ Μαδέιρα. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Εστορίλ (4-1 εντός έδρας) στις 10 του μηνός το συγκρότημα του Μανουέλ Μασάντο γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Πόρτο, μένοντας μακριά από την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στον τρίτο γύρο των προκριματικών του Γιουρόπα Λιγκ της επόμενης σεζόν. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 2’ με τον Σιλβέστρε Βαρέλα, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους επτά λεπτά αργότερα με τον Χερέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 67’, ο Ντανίλο Περέιρα ανέβασε ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε πέντε λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Αμπουμπακάρ.

«Χάσαμε το μαρκάρισμα των αντίπαλων ποδοσφαιριστών. Όταν χάνεις με ένα τέτοιο σκορ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να συγχαρείς τον αντίπαλο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής της Νασιονάλ Μαδέιρα. Τέσσερις νίκες πανηγύρισε η Νασιονάλ Μαδέιρα στις ισάριθμες τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις δύο σημειώθηκε no-goal.

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 γνώρισε η Νασιονάλ Μαδέιρα από την Πόρτο, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα έντεκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Νασιονάλ Μαδέιρα για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ

Τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της σεζόν και η Μορεϊρένσε συνεχίζει τη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας. Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε το συγκρότημα του Μιγκέλ Λεάλ αγνοεί τη νίκη, σημειώνοντας τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Ακαδέμικα (2-2 εντός έδρας), Πάκος Φερέιρα (0-0 εκτός έδρας) και Μπράγκα (1-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα γνώρισε την ήττα από τις Ρίο Άβε (1-0 εντός έδρας) και Σπόρτινγκ Λισαβόνας (1-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σλιμανί στο 16’.

«Χάσαμε από ένα γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει. Πιστεύω πως δικαιούμασταν τουλάχιστον την ισοπαλία από την αναμέτρηση», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο Ράφαελ Μάρτινς (ΕΠ). Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Μορεϊρένσε για την ίδια διοργάνωση σημείωσε δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ μόλις στη μία σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Μορεϊρένσε από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μορεϊρένσε αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.