*Στον πρώτο γύρο: Τσέστερ – Μπρόμλεϊ 1-1

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Μπρόμλεϊ, μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, όπου δεν είχε δεχθεί και κάποιο γκολ. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Νιλ Σμιθ φιλοξενήθηκε από την Ντόβερ Αθλέτικ, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 1-0.

Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μπρόμλεϊ βρίσκεται στην 13η θέση, όπου και μετράει 49 βαθμούς μετά από 38 παιχνίδια. Εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο ενός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Απέκτησε με τη μορφή δανεισμού τον Σέιν ΜακΛάγκλιν (ΕΠ) από την Ίπσουιτς Τάουν, για το υπόλοιπο της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ντόβερ Αθλέτικ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Μπρόμλεϊ – Τσέστερ παίζει στην Betshop

ΤΣΕΣΤΕΡ

Την έβδομη της ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα γνώρισε η Τσέστερ. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξένησε την Μάκλσφιλντ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Μόλις στο έκτο λεπτό ο Άλαμπι άνοιξε το σκορ για την Τσέστερ, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Ο Ρίτσαρντς στο 75′ ισοφάρισε σε 2-2, με την Μάκλσφιλντ να παίρνει εν τέλει τη νίκη, με γκολ πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ήττα μετά και από αυτές κόντρα σε Τρανμίρ (2-3) και Ίστλιχ (0-1).

Μετά και από αυτή την ήττα της, η Τσέστερ βρίσκεται στην 15η θέση, όπου και μετράει 46 βαθμούς, όσους έχει και η Γκίσελι, η οποία έχει και δυο παιχνίδια περισσότερα. Πολύ καλή στο παραγωγικό κομμάτι, έχοντας μια από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 54 τέρματα στο ενεργητικό της. Τέσσερις νίκες, εφτά ισοπαλίες και έξι ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.