Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Μπραζίλ ντε Πελότας, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ροτζέριο Τζίμερμαν φιλοξενήθηκε από την Τούπι, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγα λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, κατάφερε να σώσει την παρτίδα και να πάρει εν τέλει το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο τέρμα του Φελίπε Γκονζάλες στο 77ο λεπτό, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Η αποτυχία της να πάρει τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, την έχει φέρει εκτός τετράδος, ούσα και στην 5η θέση της βαθμολογίας, ούσα ένα βαθμό πίσω από τις Αβαΐ και Λοντρίνα. Οκτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα και στο αποψινό παιχνίδια κόντρα στην Σεαρά, η νίκη είναι επιτακτική. Εκτός μάχης για το αποψινό παιχνίδι έχουν τεθεί ο Λεάντρο Αλμέιδα, ο οποίος συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες, καθώς και ο τραυματίας Μαρλόν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τούπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΣΕΑΡΑ

Δεν έχει καταφέρει να πάρει κάποια νίκη εδώ και δέκα αγωνιστικές η Σεαρά, όπου και μετράει εφτά ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σέρχιο Σοάρες φιλοξένησε την Λουβερντένσε, με την οποία και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας μετά και το τελικό 0-0. Με την ισοπαλία της αυτή έφτασε τους 40 βαθμούς στο πρώταθλημα και βρίσκεται στην ισοβαθμία με τις Μπαΐα, Κρισιούμα και Κλαμπ Ρεγκάτας, στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα, αυτό ήταν και το τέταρτο από τα πέντε τελευταία παιχνίδια, στο οποίο η Σεαρά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα διχτυα. Θέλει να βρει και πάλι το καλό της πρόσωπο και να επιστρέψει στις νίκες, πριν χάσει ακόμη περισσότερο έδαφος στη μάχη για μια θέση που οδηγεί στην άνοδο στην πρώτη κατηγορία. Αν δεν αντιδράσει άμεσα, η άνοδος θα έρθει πολύ δύσκολα, με τον Σοάρες να παίζει απόψε το κεφάλι του. Για το αποψινό παιχνίδι στην έδρα της Μπραζίλ ντε Πελότας, δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Λουβερντένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.