Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μπραζίλ ντε Πελότας, όπου και μετράει κατά σειρά δυο ισοπαλίες και τρεις νίκες. Προερχόμενη από το “διπλό” επί της Κλαμπ Ρεγκάτας (1-2) και την εντός έδρας επικράτηση επί της Αβαΐ (3-0), η ομάδα του Ροτζέριο Τζίμερμαν φιλοξενήθηκε από την Παρανά, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με 0-2. Μετά από 26 λεπτά αγώνα, ο Ραμόν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Φελίπε Γκονσάλες να “διπλασιάζει” το σκορ στο 55′ και να δίνει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Σε πολύ καλή ψυχολογική και αγωνιστική κατάσταση οι παίκτες της Μπραζίλ ντε Πελότας. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 33 βαθμούς στο πρωτάθλημα, ούσα και στην 4η θέση, όπου και ισοβαθμεί με την Κλαμπ Ρεγκάτας. Αήττητη εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα, όπου και μετράει εφτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Με νίκη σήμερα περνάει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες για το παιχνίδι αυτό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Παρανά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝ.

Αγνοεί την ήττα εδώ και τρεις αγωνιστικές η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, η οποία μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Μετά τον ένα βαθμό που πήρε στην έδρα της Μπαΐα (1-1), η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Οέστε κόντρα στην οποία προηγήθηκε στο 26ο λεπτό, με το τέρμα του Μίτσελ. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς ισοφαρίστηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Αποτέλεσμα που δεν αφήνει κανέναν ικανοποιήμενο στις τάξεις της. “Μαύρα σύννεφα” πάνω από το κεφάλι του Κάμπο, με τον ίδιο να είναι αισιόδοξος πως η ομάδα του θα επανέλθει στις επιτυχίες. Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας η Ατλέτικο, η οποία μετράει 34 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια, ούσα ένα βαθμό πάνω από την αποψινή της αντίπαλο. Πολλές οι ισοπαλίες μακριά από την έδρα της, όπου σε δέκα αντίστοιχα παιχνίδια μετράει δυο νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες για την αποψινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.