*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) του Μαγδεμβούργου. Τα γκολ σημείωσαν Κοντέ (51′ αυτ.) και Χένινγκ (90+5′).

Μετά από μία μοιρασμένη αναμέτρηση, η Μπραουνσβάιγκ εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε επικρατώντας εκτός έδρας με 2-0 του Μαγδεμβούργου πριν από τρεις μέρες. Παράλληλα έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί που “τρέχει”, σημειώνοντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες.

Φτάνοντας τους 15 βαθμούς σκαρφάλωσε στην 11η θέση της δεύτερης κατηγορίας, παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική στο “Eintracht-Stadion” στο οποίο μετράει τρεις σερί νίκες (8-4 τα γκολ). Στις δύο αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Βόλφσμπουργκ έχει απολογισμό μία ισοπαλία και μία ήττα. Στη λίστα των απόντων προστέθηκε και ο Μπέρεντ.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Γκλάντμπαχ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Τουράμ (13′, 47′), απάντησαν ισάριθμες οι Γκέρχαρντ (43′) και Μάρμους (69′).

Η Βόλφσμπουργκ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, πετώντας δύο βαθμούς στη “Volkswagen Arena” με αντίπαλο την Γκλάντμπαχ (2-2) πριν από τρεις μέρες. Πλήρωσε την ολιγωρία στο κέντρο της αμυντικής γραμμής της στα δύο γκολ που δέχτηκε. Δεν πτοήθηκε, ισοφάρισε στο 69′ και στα τελευταία λεπτά έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να κάνει την ολική ανατροπή με Παρέντες και Μάρμους (δοκάρι στο 88′).

Οι “λύκοι” βρίσκονται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη της Μπουντεσλίγκα, τα βρίσκουν σκούρα μακριά από το σπίτι τους έχοντας απολογισμό 1-1-3 σε πέντε αναμετρήσεις (σ.σ. δεν σκόραραν στις τρεις). Στις δύο τελευταίες που αντιμετώπισαν την Μπράουνσβαϊγκ πανηγύρισαν ισάριθμα “τρίποντα” με το ίδιο σκορ (1-0). Θέση βασικού ενδέχεται να πάρουν Μπόρναου και Φίσερ.