Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΑΤΣΚΑ

Ομάδα που δεν έχει σχέση με την κατηγορία θυμίζει η Μπάτσκα Παλάνκα, η οποία μπορεί να το πάλεψε στο Βελιγράδι κόντρα στη Ραντ, αλλά και πάλι αποχώρησε από το γήπεδο με σκυμμένο το κεφάλι, αφού ηττήθηκε με 2-1. Άκρως ανταγωνιστική, με αμυντικούς προσανατολισμούς και επικίνδυνη στην επίθεση έχανε με το «καλημέρα» στο 2’ (1-0). Στην επανάληψη δέχθηκε γρήγορα δεύτερο τέρμα και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 89’ της συνάντησης με τον Μακάνοβιτς. Πέμπτη σερί ήττα, μετράει μόλις έναν βαθμό με την Παρτιζάν (0-0 εντός έδρας), παραμένοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης. Αξίζει να αναφέρουμε πως έχει μείνει άσφαιρη στις τέσσερις από τις έξι φετινές αναμετρήσεις της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ραντ.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα έξι φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΜΠΟΡΑΤΣ

Από την άλλη πλευρά η Μπόρατς πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς κατάφερε να ξεπεράσει με επιτυχία το εμπόδιο της Νόβι Παζάρ, επικρατώντας της με 2-1 (εντός έδρας). Σοβαρότατο προβάδισμα στο πρώτο μέρος, όπου πέτυχε και τα δύο γκολ με τους Σάσιτς (32’) και Ντράσκοβιτς (43’). Αγωνίστηκε πανέξυπνα στη συνέχεια, αλλά από μια αδράνεια της άμυνας έβαλε και πάλι την αντίπαλο της στο παιχνίδι (74’ με πέναλτι), πόσο μάλλον από τη στιγμή που έμεινε με παίκτη λιγότερο στο τέσσερα λεπτά αργότερα (78’), αλλά κράτησε ως το φινάλε τη νίκη. Τρίτη σερί αγωνιστική που διατηρεί το αήττητο μετά από τις δύο ισοπαλίες Ραντνίτσκι Νις (0-0 εντός έδρας) και Ράντνικ Σουρντούλιτσα (1-1 εκτός έδρας). Στο 0-1-2 το ρεκόρ της στις φετινές εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για την Μπόρατς 2-1 επί της Νόβι Παζάρ.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.