*2η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπάνφιλντ-Ροζάριο Σεντράλ 2-0

*Δύο σερί νίκες η Μπάνφιλντ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, χωρις να δεχθεί γκολ.

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάνφιλντ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ουρακάν, αντέχοντας για περίπου 70 λεπτά και κάτι. Δέχθηκε γκολ από τον Κοτσάρο στο 74’, με το δεύτερο να έρχεται από πέναλτι του Κορντέρο στο 88ο λεπτό.

Η Μπάνφιλντ ξεκίνησε με ήττα την δεύτερη φάση του πρωταθλήματος, χάνοντας 2-0 εκτός έδρας από την Ουρακάν. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, έχοντας χάσει στο κύπελλο, ενώ συμπλήρωσε τρεις σερί αγώνες χωρίς να έχει σκοράρει.

Η ήττα που γνώρισε στο κύπελλο από ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας εντός έδρας ήταν η πρώτη στην έδρα της έπειτα από τέσσερα παιχνίδια εκεί, στα οποία είχε τρεις νίκες.
Βαθμολογικά δεν μπορεί να αισθάνεται πολύ άνετα, αφού βρίσκεται χαμηλά στο συνολικό βαθμολογικό πίνακα της σεζόν.

Μπάνφιλντ Στατιστικά

*Τέσσερα σερί under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*12/14 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ροζάριο Σεντράλ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Ατλέτικο Τουκουμάν, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς έπαιξε για περίπου 20 λεπτά με παίκτη περισσότερο.

Η Ροζάριο Σεντράλ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Τουκουμάν, τέταρτη ισοπαλία στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, αλλά με μόνο μία νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια της, με εφτά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Άλλωστε έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα μαζί με Κολόν και Ουνιόν.

Είναι πάντα εντός θέσεων που οδηγούν σε κάποια διασυλλογική διοργάνωση της νέας σεζόν.στη Νότια Αμερική, στη συνολική βαθμολογία. Είτε στο Κόπα Σουνταμερικάνα, είτε στο Κόπα Λιμπερταδόρες.