Στον πρώτο γύρο: Σαντχάουζεν – Μόναχο 1860 3-2

* Η Σαντχάουζεν σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Μόναχο 1860 σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε goal-goal στα έξι από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μόναχο 1860 για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε no-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Σαντχάουζεν για το πρωτάθλημα.

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Αφού επικράτησε των Βίρτσμπουργκ Κίκερς (2-1 εντός έδρας) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (1-0 εκτός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Στουτγκάρδη (1-1 εντός έδρας), η Μόναχο 1860 επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Βίτορ Περέιρα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Άουε, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-0. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ναζάροφ στο 42’. Ένα λεπτό νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του Μπόενισκ. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 49’ ο Σούκου διπλασίασε τα τέρματά της Άουε.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 73’ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του ο Ναζάροφ, και πάλι από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Στις δέκα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν τα «λιοντάρια» για την ίδια διοργάνωση γνώρισαν μόλις μία ήττα, αυτή από τη Σαν Πάουλι (2-1) στις 4 Μαρτίου. Στις υπόλοιπες σημείωσαν έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις οχτώ σημειώθηκε goal-goal. «Περιμένω να δω από τους ποδοσφαιριστές μου ανταγωνιστικότητα κόντρα σε μία άμεση αντίπαλό μας στη μάχη για παραμονή στην κατηγορία», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μόναχο 1860.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Μόναχο 1860 από την Άουε, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μόναχο 1860 παραμένει αήττητη στα εννέα από τα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στον Stoiximan)

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ εδώ)

Το Μόναχο 1860 – Σαντχάουζεν παίζει στον Stoiximan

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Σαντχάουζεν, στις οποίες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Η τελευταία φορά που πανηγύρισε το «τρίποντο» χρονολογείται στις 4 Φεβρουαρίου κόντρα στην Άουε (2-0 εντός έδρας). Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπόχουμ (0-0 εντός έδρας) και Σαν Πάουλι (0-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Κότσακ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπίλεφελντ, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 3-1 την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βογκλσάμερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 55’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματά τους, προτού ο Μπόρνερ ανεβάσει ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Καρλ στις καθυστερήσεις. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Σαντχάουζεν για την ίδια διοργάνωση σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε no-goal. Χωρίς τον πρώτο σκόρερ της με εννέα γκολ, Άντριου Γούτεν, ο οποίος ταλαιπωρείται από τραυματισμό, θα παραταχθεί η Σαντχάουζεν στη σημερινή δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μόναχο 1860.

Προηγούμενο ματς: Η Σαντχάουζεν γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Μπίλεφελντ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Σαντχάουζεν αγνοεί τη νίκη στα εννέα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.