* Η Μόντενα διατήρησε ανέπαφη την εστία της στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Κροτόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Μόντενα επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Κροτόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Μόντενα σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Κροτόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΜΟΝΤΕΝΑ

Εξαιρετικά δύσκολο έργο θα έχει απόψε η Μόντενα, η οποία υποδέχεται στην έδρα της την πρωτοπόρο Κροτόνε. Το συγκρότημα του Μπεργκόντι παραμένει αήττητο στις δύο τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Τραπάνι (4-1 εντός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (1-0 εκτός έδρας) επικράτησε της Περούτζια (3-0 εντός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπάρι (1-1 εκτός έδρας).

Κόντρα στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν εννέα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μπεντιβόλιο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 83’ ο Ροσίνα, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους. Δύο νίκες και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός των «καναρινιών» στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις δύο σημειώθηκε no-goal. «Δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια. Η Κροτόνε είναι μία δυνατή ομάδα, ωστόσο πρέπει να την κερδίσουμε», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο Ναρντίνι (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μπάρι και Μόντενα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μόντενα για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Μόντενα – Κροτόνε
Κλικ εδώ

ΚΡΟΤΟΝΕ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα η Κροτόνε. Μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 που γνώρισε από την Τσεζένα το συγκρότημα του Τζούριτς επικράτησε της Κόμο (2-0 εντός έδρας), κάνοντας άλλο ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μοντέστο στο 25’, ενώ ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μπούντιμιρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Αξίζει να σημειώσουμε πως στις καθυστερήσεις αυτής οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του Ντάνιελ Μπέσα.

Με το γκολ που σημείωσε ο 24χρονος Κροάτης επιθετικός, Αντέ Μπούντιμιρ, έφτασε συνολικά τα 16 σε 36 συμμετοχές του στο πρωτάθλημα. Τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν και οι «καρχαρίες» συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης έχοντας συγκεντρώσει συνολικά 77 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη δεύτερη Κάλιαρι και 12 από την τρίτη Τραπάνι. Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Κροτόνε στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Κροτόνε στην έδρα της επικρατώντας με 2-0 της Κόμο, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κροτόνε γνώρισε μόλις τέσσερις ήττες στα 37 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.