5η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπρόντμπι στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Μίντιλαντ, στις οποίες πανηγύρισε τρεις φορές το διπλό.

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-1 επί της Ομόνοιας, για το Κόνφερενς Λιγκ. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 24′ και τρία λεπτά αργότερα πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Τσο. Αν και δέχθηκε την ισοφάριση στο 31ο λεπτο, στην πορεία βρήκε ακόμη τέσσερις φορές δίχτυα με τους Φρανκουλίνο (43′, 45’+3, 64′) και Γκίγκοβιτς (80′).

Την πρόκριση της στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ πανηγύρισε η Μίντιλαντ. Την Πέμπτη, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ υποδέχθηκε την Ομόνοια, στη ρεβάνς της ήττα με 1-0 για τον τρίτο προκριματικό, την οποία και συνέτριψε με 5-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από τα μέσα του ημιχρόνου. Δεν πτοήθηκε από την προσωρινά ισοφάριση των Κυπρίων, στην πορεία πάτησε γκάζι και δεν τους άφησε περιθώρια.

Στα πλέι οφ τώρα, θα αντιμετωπίσει τη Λέγκια Βαρσοβίας, την οποία θα υποδεχθεί την ερχόμενη Πέμπτη. Τρεις νίκες και μια ήττα ο απολογισμός της εντός των συνόρων, χωρίς να έχει πείσε ιδιαίτερα μέχρι τώρα. Ανακοίνωσε την πώληση του Σόρι Κάμπα στην ισπανική Λας Πάλμας.

Μίντιλαντ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Βάλις (28′, 90′) και Κβιστγκόρντεν (84′). Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπρόντμπι, μετά τις δυο ήττες από Οντένσε (1-2 εντός) και Νόρντζελαντ (3-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γέσπερ Σόρενσεν υποδέχθηκε τη Λίνγκμπι, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή της νίκη, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας, στην έδρα της Σίλκεμποργκ (1-2). Συνεχίζει την ενίσχυση της, καθώς την Παρασκευή ανακοίνωσε την απόκτηση του Αυστριακού πορτιέρο Πάτρικς Πεντς, με τη μορφή δανεισμού από τη Λεβερκούζεν.