Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ (L1)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Μίλγουολ. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Μίλτον Κέινς Ντονς (2-2 εκτός έδρας), και γνώρισε την ήττα από την Πιτέρμπορο (5-1 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Χάρις επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το Σάββατο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Γουίλιαμς, ωστόσο επτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Σκούγκαλ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα του πέναλτι, ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση των 90’, ο Μόρισον. Αήττητα παραμένουν τα «λιοντάρια» στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσαν κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις. Τραυματίας είναι ο Χάτσινσον, ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής για την αποψινή αναμέτρηση. Σε αυτή συμπεριλήφθηκε ο Γουόραλ.

Προηγούμενο ματς: Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε η Μίλγουολ επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μίλγουολ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ (ΤΣΑΜΠ.)

Μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Μπράιτον (3-0 εκτός έδρας) και Μπρέντφορντ (1-0 εκτός έδρας) η Νότιγχαμ Φόρεστ πανηγύρισε και πάλι τη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εντός έδρας με 4-3 της Γουίγκαν το Σάββατο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ασομπαλόγκαν στο 6’, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 11’ με τον Τζέικομπς. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπούρκε σκόραρε δύο φορές για τη Νότιγχαμ Φόρεστ (53’, 78’), με τον Γκριγκς να απαντάει ισάριθμες (65’, 86’). Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Λαμ. Σύμφωνα με τα αγγλικά ΜΜΕ ο προπονητής της Νότιγχαμ Φόρεστ, Φιλίπ Μοντανιέρ, πρόκειται να προχωρήσει σε αλλαγές στο βασικό του σχήμα στην αποψινή αναμέτρηση κόντρα στη Μίλγουολ. Ο Περκίς είναι διαθέσιμος και πάλι, αφού εξέτισε την ποινή τιμωρίας του. Να ενισχυθεί μεταγραφικά κάτω από τα γκολπόστ αναμένεται μέσα στη βδομάδα ο σύλλογος.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Νότιγχαμ Φόρεστ στην έδρα της επικρατώντας με 4-3 της Γουίγκαν, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις.