*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

Στον πρώτο γύρο: Αλαβές – Μαγιόρκα 1-0

* NG και Under 2,5 οι 5/6 τελευταίες μεταξύ τους συναντήσεις και στις δύο έδρες

ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Τάσεις αυτοκτονίας… παρουσιάζει η Μαγιόρκα, η οποία αντιμετωπίζει εκ νέου ορθάνοικτο το φάσμα του υποβιβασμού. Η συγκομιδή μόλις ενός βαθμού στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (0-1-2) κρατά τους νησιώτες μόλις στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη, με τον Πρόεδρο της ομάδας να στηρίζει τον κόουτς Βάσκεθ και να ζητά την αμέριστη συμπαράσταση του κόσμου στο σημερινό ματς. Το θετικό για τους γηπεδούχους είναι ότι παραμένουν αήττητοι στα πέντε τελευταία εντός (2-3-0). Εξέτισε την ποινή του και επιστρέφει απευθείας στο αρχικό σχήμα ο μέσος Έκτορ Γιουστέ, στον αντίποδα θα λείψουν οι τραυματίες Κοστάς (ΑΜ) και Κολούνγκα (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από τη Λούγκο με 2-1. Μπήκε πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Σαμπατέρ στο 80′, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός (2-3-0).

Στοιχημάτισε τώρα στο Μαγιόρκα – Αλαβές
Κλικ εδώ

ΑΛΑΒΕΣ

Εκ διαμέτρου αντίθετες οι βλέψεις της Αλαβές, θα επιδιώξει σήμερα την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα προκειμένου να παραμείνει εκ των φαβορί για την απευθείας άνοδο. Αυτή τη στιγμή είναι 2η με 58 βαθμούς, στο +3 από την 3η Σαραγόσα. Χωρίς νίκη οι Βάσκοι στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (0-2-1), παρέμειναν και άσφαιροι στις δύο τελευταίες. Βέβαια, έχουν πανηγυρίσει το διπλό στις 2/3 τελευταίες εξόδους τους (1-2 επί Κόρδοβα, 0-1 επί Αλμπαθέτε).

Αποθεραπεύθηκε πλήρως ο μπακ Κάρπιο κι έτσι “απελευθερώνεται” ο Κίκο Φεμενία, ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί σήμερα στην επιθετική γραμμή. Πέντε παίκτες άφησε εκτός αποστολής ο Μπορδαλάς, παραμένει στα πιτς ο νεαρός αμυντικός Εϊνάρ Γκαλιλέα.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 0-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Έλτσε.

Στατιστικό: Άσφαιρη στις δύο τελευταίες αγωνιστικές.