*Για τον πρώτο γύρο: Τορκί – Μέιντστοουν Γιουν. 2-3

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΓΙΟΥΝ.

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μέιντστοουν, η οποία και μετράει μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξενήθηκε από την Γκάισλι, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τέιλορ, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του. Μετά και τη νέα της αυτή ήττα, η Μέιντστοουν υποχώρησε στην 21η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 26 βαθμούς, ούσα πλέον και εντός της ζώνης του υποβιβασμού, για μόλις ένα βαθμό. Επιπλέον, διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 53 τέρματα παθητικό, έχοντας δεχθεί τρία λιγότερα από την Σάουθπορτ. Μπροστά στο κοινό της μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες μέχρι τώρα στο φετινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκάισλι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Μέιντστοουν Γιουν. – Λίνκολν παίζει στην Betshop

ΤΟΡΚΙ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές η Τορκί, η οποία μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Κέβιν Νίχολσον φιλοξένησε την Γουόκινγκ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό σκορ με το τέρμα του Γουίλιαμς στο 86ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Μπόρχαμ (0-1). Βρίσκεται στην 17η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 30 βαθμούς, όσους έχουν και οι Μπρέιντρι Τάουν και Σάουθπορτ, των οποίων και υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και εννέα ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα τρία τελευταία (1-2-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γουόκινγκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.