Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο παιχνίδια πανηγύρισε και πάλι η Μέινστοουν, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα μέχρι τότε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξενήθηκε από την Τορκί, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων από νωρίς, χάρη στα τέρματα των Οντουμπαντέ (16′) και Ένβερ-Μάρουμ (19′). Οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο παιχνίδι πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους, ωστόσο στο 48ο λεπτό, και πάλι ο Οντουμπαντέ βρήκε δίχτυα για το 1-2. Λίγο αργότερα, η Τορκί μειώσε ξανά, αυτή τη φορά για το τελικό 2-3. Με τη νίκη της αυτή, η Μέινστοουν έφτασε τους 18 βαθμούς μετά από δώδεκα παιχνίδια και πλέν “συγκατοικεί” με την Μπόρχαμ στην δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Παράλληλα, απέχει πλέον πέντε βαθμούς από την πρώτη πεντάδα και κόντρα στην Σόλιχουλ Μορς θέλει ακόμη ένα τρίποντο για να μειώσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά αυτή. Ωστόσο, σε έξι παιχνίδια μπροστά στο κοινό της έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη, μετρώντας παράλληλα τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Για το παιχνίδι αυτό δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Μέιντστοουν Γιουν. – Σόλιχουλ Μορς παίζει στην Betshop

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Σόλιχουλ Μορς, η οποιά μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, προερχόμενη από δυο εκτός έδρας “λευκές” ισοπαλίες κόντρα σε Λίνκολν και Γκέιτσχεντ, η ομάδα του Μάρκους Μπίγκνοτ φιλοξένησε την Μπόρχαμ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει έναν ακόμη πολύ σημαντικό βαθμό, μετά και μεταξύ τους ισοπαλία με σκορ 1-1. Αν και προηγήθηκε στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης με το τέρμα του Όσμπορν, δέχθηκε την ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα, χωρίς να αλλάζει τίποτα στη συνέχεια της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η τέταρτη ισοπαλία της στο φετινό πρωτάθλημα, και τρίτη διαδοχική, όπου και μετράει επίσης τρεις νίκες και πέντε ήττες, έχοντας παράλληλα μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας, με 21 τέρματα παθητικό. Σε έξι παιχνίδια μακριά από την έδρα της, μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, χωρίς να έχει βρει δίχτυα στα πέντε τελευταία. Ο Μπίγκνοτ δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Στριτ, ο οποίος θα επιστρέψει με το νέο έτος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπόρχαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.