Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο αγωνιστικές υπέστη και πάλι η Μέιντστοουν, η οποία μετρούσε δυο νίκες μέχρι εκείνη τη στιγμή. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξενήθηκε από την Τρανμίρ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-1, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Φλίσερ στο 61ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή ήττα της Μέιντστοουν στο πρωτάθλημα, όπου μετράει επίσης δυο νίκες και μια ισοπαλία. Παραμένει αήττητη εντός έδρας, όπου σε δυο παιχνίδια μετράει μια νίκη (Μπρέιντρι 2-1) και μια ισοπαλία (Γιορκ 1-1). Πολύ καλή η παρουσία των νεοφώτιστων μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, θα προσπαθήσουν για το όποιο θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ανεβασμένη στα τελευταία παιχνίδια, Φόρεστ Γκριν. Για την σημερινή αναμέτρηση δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τρανμίρ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Τη τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το περασμένο Σάββατο, η Φόρεστ Γκριν. Προερχόμενη από την εκτός έδρας επικράτηση (0-1) επί της Γουόκινγκ, η ομάδα του Μαρκ Κούπερ φιλοξένησε την Γιορκ, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 20 λεπτά παιχνιδιού. Ωστόσο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μέρφι. Ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελείωνε ισόπαλο, οι “Ρόβερς” κέρδισαν πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Τάμπς να ευστοχεί και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο απολογισμός της Φόρεστ Γκριν μέχρι τώρα, ούσα αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Μια νίκη που ανέβασε ακόμη περισσότερα ψυχολογικά τους παίκτες της, οι οποίοι που θέλουν να πανηγυρίσουν ακόμη ένα “τρίποντο” σήμερα, κόντρα στην Μέιντστοουν. Μεσοβδόμαδα, παραχώρησε δανεικό για ένα μήνα στην Όλτρινχαμ, τον 19χρονο αμυντικό, Τζον Μόραν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γιορκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.