Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές η Λουβερντένσε, η οποία έχει απολογισμό πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες σε αυτό το σερί της. Προερχόμενη από την εντός έδρας “λευκή” ισοπαλία με την Κλαμπ Ρεγκάτας, η ομάδα του Ζούνιορ Ρότσα φιλοξενήθηκε από την Τζόινβιλ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, εν τέλει κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, με τον Σέρχιο Μότα να σκοράρει για την ομάδα του στο 78ο λεπτό. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική ισοπαλία της για την Λουβερντένσε, η οποία εξακολουθεί να βρίσκεται εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στην 16η θέση και στο +4 από αυτή. Τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μέχρι στιγμής και κόντρα στην Μπραγκαντίνο, έχει τη δυνατότητα να πάρει τους τρεις βαθμούς και να αυξήσει τη μεταξύ τους διαφορά στο πρωτάθλημα. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Μπραγκαντίνο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τζόινβιλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραγκαντίνο, μετά και από την ήττα που υπέστη στην έδρα της Λοντρίνα (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Βέιγκα φιλοξένησε την Βίλα Νόβα, κόντρα στη οποία έδειξε δυο διαφορετικά πρόσωπα. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη, χάρη στα τέρματα των Ελιάντρο (58′) και Έρικ (74′). Παρόλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς στα τελευταία λεπτά ισοφαρίστηκε για το τελικό 2-2. Παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 17η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 21 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Απών από την αποψινή αναμέτρηση είναι ο τιμωρημένος Έντσον.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.