Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την περασμένη αγωνιστική η Λοντρίνα. Προερχόμενη από τη νίκη 2-0 επί της Μπραγκαντίνο, η ομάδα του Κλαούντιο Τενκάτι φιλοξενήθηκε από την Κλαμπ Ρεγκάτας, κόντρα στην οποία κατάφερε να “κλέψει” τη νίκη στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Παουλίνιο Ολιβέιρα να βρίσκει δίχτυα. Κατάφερε να πετύχει τον στόχο της, που ήταν να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, ενώ εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε τα τελευταία λεπτά. Βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 31 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Θέλει να συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό και να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη τετράδα, που οδηγεί στην πρώτη κατηγορία. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κλαμπ Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΓΚΟΪΑΣ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές πανηγύρισε και πάλι η Γκοϊάς, η οποία μετρούσε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λεονάρντο Κόντε φιλοξένησε την Τούπι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 44ο λεπτό με τον Κάρλος Εντουάρντο. Από τη στιγμή που δεν “καθάριζε” το ματς, το “πλήρωσε” με μια ισοφάριση στο 86ο λεπτό, γεγονός που την άγχωσε. Εν τέλει όμως κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με το τέρμα του Λέο Λίμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ένα αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε έξαλλα από παίκτες και τεχνικό επιτελείο της ομάδας, καθώς με τη νίκη αυτή πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα, βγαίνοντας εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 16η θέση, όπου και μετράει 23 βαθμούς. Με τον Λέο Καμάλιο να επιστρέφει από την τιμωρία του, ο Κόντε αναμένεται να έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τούπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.