Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Τη δευτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Λίνκολν, μετά και την εντός έδρας επικράτησε επί της Σάουθπορτ (4-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Κόλεϊ φιλοξενήθηκε από την Μάκλσφιλντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 1-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, η Λίνκολν κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Αρχικά ισοφάρισε με τον Άντερσον στο 56ο λεπτό και στη συνέχεια ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Μάριοτ στο 75′. Αυτή ήταν και η τέταρτη νίκη της Λίνκολν στο πρωτάθλημα, που μετράει δώδεκα βαθμούς μετά από έξι παιχνίδια, ούσα και στην τέταρτη θέση. Κόντρα στην Γκέιτσχεντ, οι παίκτες του Κόλεϊ θέλουν να πανηγυρίσουν ακόμη ένα “τρίποντο” και να παραμείνουν στο κυνήγι των πρωτοπόρων. Εκτός μάχης είναι ο τραυματίας Μάιλς (ΜΕ), σε αντίθεση με τον Γουντ, που εξέτισσε τις τρεις αγωνιστικές της τιμωρίας του και τέθηκε και πάλι στη διάθεση του Κόλεϊ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Λίνκολν – Γκέιτσχεντ παίζει στην Betshop

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Γκέιτσχεντ, η οποία μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξένησε την Μπόρχαμ, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από έξι λεπτά αγώνα. Ωστόσο κατάφερε να φτάσει άμεσα στην ισοφάριση, με τον Μπόουμαν να βρίσκει δίχτυα για την ομάδα του δυο λεπτά αργότερα. Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με την Γκέιτσχεντ να παραμένει αήττητη σε τρία εντός έδρας παιχνίδια, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Αντιθέτως, εκτός έδρας μετράει μια νίκη και δυο σερί ήττες. Πλέον, κόντρα στην Μπόρχαμ, ο Άσπιν ευελπιστεί πως η ομάδα του θα καταφέρει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, αν και γνωρίζει πολύ καλά πως έχει μια επικίνδυνη έξοδο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπόρχαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.