Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Τερνάνα για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Λατίνα με αντίπαλο την Τερνάνα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΛΑΤΙΝΑ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Λατίνα μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Βιβαρίνι μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σπέτσια (0-0 εντός έδρας), Μπενεβέντο (1-1 εντός έδρας) και Νοβάρα (2-2 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ελλάς Βερόνα (4-1 εκτός έδρας) και Φροζινόνε (2-1 εκτός έδρας). Κόντρα στη Νοβάρα την Τρίτη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Βιόλα, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν έξι λεπτά αργότερα με τον Μπρόσκο. Στο 33’ ο Αντοριάν έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού τη Νοβάρα, ενώ στο 35’ η Λατίνα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της απευθείας αποβολής του Σκάλια. Παρόλα αυτά κατάφερε να φέρει την αναμέτρηση στα ίσα δύο λεπτά αργότερα με τον Παπόνι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα. «Στην αναμέτρηση κόντρα στη Νοβάρα έβγαλα κάποια θετικά συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές μου. Δείξαμε πως αν παλεύουμε στον αγωνιστικό χώρο μπορούμε να πετύχουμε πολλά πράγματα», είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής των «νερατζούρι».

Προηγούμενο ματς: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Νοβάρα με τη Λατίνα στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λατίνα αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Λατίνα – Τερνάνα παίζει στον Stoiximan

ΤΕΡΝΑΝΑ

Έξι βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Τερνάνα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Τσιταντέλα στην πρεμιέρα της διοργάνωσης το συγκρότημα του Καρμπόνε επικράτησε της Πίζα (1-0 εντός έδρας), ενώ στη συνέχεια αναδείχθηκε ισόπαλο με τις Σπέτσια (1-1 εντός έδρας), Περούτζια (1-1 εκτός έδρας) και Μπάρι (0-0 εντός έδρας). «Η Λατίνα είναι μία πολύ σημαντική και ποιοτική ομάδα. Παρά το γεγονός πως έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές κατάφερε να ισοφαρίσει τη Νοβάρα πριν από λίγες μέρες», υπογράμμισε στις δηλώσεις του ο προπονητής των «ροσοβέρντι», ενώ συνέχισε λέγοντας: «Είναι πολύ σημαντικό για μας να σκαρφαλώσουμε τώρα ακόμα περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα».

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Τερνάνα και Μπάρι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (0-0), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τερνάνα αναδείχθηκε ισόπαλη από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)