ΛΑΤΙΝΑ

Μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Λατίνα στις 14 τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο την Αβελίνο (3-0 εντός έδρας) στις 2 του μηνός. Στις υπόλοιπες σημείωσε έξι ισοπαλίες και επτά ήττες. Στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσαν οι «νερατζούρι» γνώρισαν ισάριθμες ήττες από τις Λιβόρνο (1-0 εκτός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (1-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 18’ ο Τροϊάνο. Οχτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του Κούτολο. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι είδαν δύο ποδοσφαιριστές τους να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια. Ο λόγος για τους Μαριγκά και Εσπόσιτο οι οποίοι αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Το συγκρότημα του Γκαουτιέρι πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τρεις σημειώθηκε no-goal. «Αν κάνουμε το παιχνίδι μας μπορούμε να κερδίσουμε την Σπέτσια», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Λατίνα.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Λατίνα από τη Βίρτους Εντέλα, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λατίνα πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα 14 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Λατίνα – Σπέτσια
Κλικ εδώ

ΣΠΕΤΣΙΑ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Σπέτσια μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Κροτόνε (0-0 εκτός έδρας), και γνώρισε την ήττα από την Πεσκάρα (1-0 εντός έδρας), το συγκρότημα του Ντι Κάρλο επικράτησε την προηγούμενη βδομάδα της Βιτσέντζα (3-0 εκτός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Τζον Εράστι στο 10’, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καναντίγια εννέα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 72’, ο Ακάμπορα. Αήττητοι παραμένουν οι «μικροί αετοί» στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσαν πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις πέντε σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Η Σπέτσια συνεχίζει τη μάχη για διασφάλιση μίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε στην έδρα της Βιτσέντζα η Σπέτσια επικρατώντας με 3-0, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Σπέτσια παραμένει αήττητη στα οχτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.