* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Βίρτους Λαντσιάνο με αντίπαλο την Αβελίνο σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΛΑΝΤΣΙΑΝΟ

Κάτω από τη ζώνη του απευθείας υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας βρίσκεται η Βίρτους Λαντσιάνο, τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Μαράλιουλο παραμένει αήττητο, έχοντας σημειώσει μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε της Νοβάρα (2-1 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Λατίνα (2-2 εκτός έδρας) και Κάλιαρι (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8’ με τον Σάου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Φεράρι, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους. Τρεις νίκες και δύο ήττες είναι ο απολογισμός της Βίρτους Λαντσιάνο στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τρεις σημειώθηκε no-goal. «Έχουμε μεγάλη ανάγκη από τους βαθμούς, θέλουμε τη νίκη κόντρα στην Αβελίνο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο Ακουϊλάντι (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Κάλιαρι και Βίρτους Λαντσιάνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Βίρτους Λαντσιάνο για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Λαντσιάνο – Αβελίνο
Κλικ εδώ

ΑΒΕΛΙΝΟ

Πέντε βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι άουτ της κατηγορίας, παραμένει η Αβελίνο τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Το συγκρότημα του Τεσέρ παραμένει μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα εδώ και επτά αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Η τελευταία φορά που κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» ήταν κόντρα στην Άσκολι (4-3 εκτός έδρας) στις 12 Μαρτίου. Την προηγούμενη βδομάδα οι «λύκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην έδρα της Προ Βερτσέλι (1-1). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην αναμέτρηση δέκα λεπτά πριν το τέλος των 90’. Παρόλα αυτά τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα. Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Αβελίνο στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκα no-goal, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Προ Βερτσέλι και Αβελίνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Αβελίνο αγνοεί τη νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.