ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Αήττητη παραμένει η Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, μετά από τις δυο πρώτες αγωνιστικές, μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λέο Κόντε φιλοξενήθηκε από την Λουβερντένσε, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από πέντε λεπτά αγώνα. Εν τέλει όμως κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο μετά το μισάωρο, χάρη στο τέρμα του Μάιλσον. Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Απόψε, θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να δώσει συνέχεια σε αυτό το σερί που φτιάχνει. Επικράτησε στο προηγούμενο εντός της, ενώ η τελευταία φορά που ηττήθηκε σε παιχνίδι, ήταν τον περασμένο Μάρτιο, για το περιφερειακό Αλαγκοάνο. Για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Σάντα Κρουζ, παραμένει αμφίβολος ο Νέτο Μπαϊάνο (ΕΠ 1/1), που δεν αγωνίστηκε ούτε με την Λουβερντένσε. Εάν καταφέρει να παίξει σήμερα, θα πάρει την θέση του Μάξγουελ στην επίθεση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Λουβερντένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Betshop)

Το Κλαμπ ντε Ρεγκάτας – Σάντα Κρουζ παίζει στην Betshop

ΣΑΝΤΑ ΚΡΟΥΖ

Την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η Σάντα Κρουζ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κρισιούμα (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βινίσιους Εουτρόπιο φιλοξένησε την Γκουαρανί, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Πίτμπουλ. Αν και δέχθηκε την ισοφάριση στο 79′, εν τέλει πήρε τη νίκη, χάρη στο τέρμα του Ρικάρντο Μπουένο, πέντε λεπτά αργότερα.

Με έξι βαθμούς είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Φιγκεϊρένσε. Θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και να διατηρηθεί στην πρώτη θέση και μετά το αποψινό παιχνίδι. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Τιάγκο Κόστα (ΑΜ 1/0), Μπρούνο Σίλβα (ΑΜ 2/0), Ελικάρλος (ΜΕ 2/0) και Ντέιβιντ (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γκουαρανί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.