Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Μια κρύο, μια ζέστη το πηγαίνει η Κιλμάρνοκ μέχρι στιγμής, καθώς δεν μπορεί να βρει σταθερότητα και αυτό είναι κάτι φυσιολογικό. Η ήττα απ’ τη Μόρτον (0-2 εντός) και η ισοπαλία 0-0 με την Άλμπιον Ρόβερς πέταξαν τους γηπεδούχους εκτός συνέχειας του Λιγκ Καπ, αποτυχία που χάλασε το κλίμα ενόψει της πρεμιέρας με τη Μάδεργουελ. Εκεί η ομάδα του Λι Κλαρκ απέδωσε καλό ποδόσφαιρο, αλλά ηττήθηκε, για να απαντήσει με την εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Χάμιλτον. Εκεί όπου θα περιμέναμε ακόμη καλύτερη παρουσία, η Κιλμάρνοκ επέστρεψε στις τραγικές εμφανίσεις την περασμένη εβδομάδα και στο εκτός έδρας 2-0 απ’ τη Ρος Κάουντι. Καταθλιπτική η εικόνα της, δεν απείλησε ούτε στο ελάχιστο τον αντίπαλο, είναι ολοφάνερο ότι χρειάζεται χρόνο μέχρι να «δέσει» σαν ομάδα, καθώς υπάρχουν πάρα πολλά νέα πρόσωπα. Ντεμπούτο έκαναν οι νεοαποκτηθέντες Τσάρλι Άνταμς (μέσος) και Λουκ Χέντρι (δεξιός μπακ), επιστρέφει σήμερα ο Κίλτι (Επιθετικός, 1,0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα για την Κιλμάρνοκ με 2-0 απ’ τη Ρος Κάουντι.

Στατιστικό: Από τρία σερί 2-3 Goal προέρχεται η Κιλμάρνοκ ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα.

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

Τα βρήκε «σκούρα» η Ρέιντζερς την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Μάδεργουελ, είδε τον αντίπαλο να προηγείται στο 19’ και το παιχνίδι να μην της «βγαίνει». Γλύτωσε απ’ το δεύτερο γκολ μόνο εξαιτίας του γκολκίπερ Φοδέρινγχαμ, η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, όπου η Μάδεργουελ ήταν καλύτερη. Απ’ το πουθενά ήρθε η ισοφάριση στο 64’ για την ομάδα του Γουόρμπαρτον, η οποία έκανε την ολική ανατροπή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρει μια παντελώς άδικη νίκη. Ήταν το δεύτερο σερί «τρίποντο» μετά το 1-2 εκτός έδρας επί της Νταντί για τη Ρέιντζερς, που μετράει 7 πόντους σε τρεις αγωνιστικές και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο απ’ τη Σέλτικ. Ψάχνεται μεταγραφικά η Ρέιντζερς, το όνομα του στόπερ Σεντέρος είναι πάντα στο προσκήνιο, ενώ αποκτήθηκε ο επιθετικός, Τζόε Γκάρνερ, απ’ την Πρέστον, ο οποίος σήμερα μάλλον θα κάνει ντεμπούτο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη για τη Ρέιντζερς με 2-1 επί της Μάδεργουελ, με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στατιστικό: Από 3/4 G/G προέρχεται η Ρέιντζερς ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.