Στον πρώτο γύρο: Ουνιόν Βερολίνου – Καρλσρούη 4-0

* Η Καρλσρούη δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Καρλσρούης για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε no-goal στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Ουνιόν Βερολίνου για το πρωτάθλημα.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε η Καρλσρούη για το πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις μία νίκη, αυτή με αντίπαλο την Μπίλεφελντ (3-2 εντός έδρας) στις 29 Ιανουαρίου. Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Σλόμκα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μόναχο 1860, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 48’ με τον Ζόρντι Φιγκέιρας, προτού ο Όλιτς ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 57’. Την ανατροπή των δεδομένων, και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπούλοου.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Καρλσρούη ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πρόμελ στις καθυστερήσεις. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Καρλσρούη για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη, μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκε goal-goal. Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Καρλσρούης με αντίπαλο την Ουνιόν Βερολίνου σε όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Καρλσρούη από τη Μόναχο 1860, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Καρλσρούη αγνοεί τη νίκη στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Καρλσρούη – Ουνιόν

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Ουνιόν Βερολίνου στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Κέλερ επικράτησε των Μπόχουμ (2-1 εντός έδρας) και Μπίλεφελντ (3-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Γκρόιτερ Φιρτ (1-1 εντός έδρας) και Ντιναμό Δρέσδης (0-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην Μπίλεφελντ την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κρόος στο 22’, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κλος.

Στο 63’ ο Κράιλαχ έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού την Ουνιόν Βερολίνου, προτού ο Πόλτερ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι πρωτευουσιάνοι για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Η Ουνιόν Βερολίνου διατήρησε ανέπαφη την εστία της στα πέντε από τα επτά τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Καρλσρούη σε όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Μπίλεφελντ, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Ουνιόν Βερολίνου για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)