Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΙΩΝΙΚΟΣ

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει ο Ιωνικός, μετά και την εκτός έδρας “λευκή” ισοπαλία με τον Εθνικό Πειραιώς. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα φιλοξένησε τον Άγιο Θεόδωρο, του οποίου και επικράτησε με σκορ 2-1. Ο Ιωνικός προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Σαπαλίδη στο 20′, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Σαν να μην έφτανε αυτό, τρία λεπτά αργότερα (68′) ήρθε η αποβολή του Παντελίδη με δεύτερη κίτρινη για να κάνει ακόμη πιο δύσκολο το έργο των γηπεδούχων. Τελικά, η λύση για τον Ιωνικό ήρθε στο 75ο λεπτό με τον Πέεφ να σκοράρει στο ντεμπούτο του και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του. Πλέον, κόντρα στον Πανθηραϊκό, ο Ιωνικός στοχεύει στη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Ωστόσο, ο Καλοπήτας αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα απουσιών,

Μεσοβδόμαδα ο Ιωνικός ανακοίνωσε την απόκτηση του 39χρονου Σενεγαλέζου επιθετικού, Ανρί Καμαρά, που έμεινε ελεύθερος από τον Παναιτωλικό και αποτελεί μια από τις πιο σπουδαίες μεταγραφές στην ιστορία της ομάδας. Αντιθέτως, παρελθόν αποτελεί για τον σύλλογο της Νίκαιας ο έμπειρος επιθετικός Δημήτρης Ηλιόπουλος, ύστερα από δική του απόφαση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Αγίου Θεοδώρου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ

Με νίκη συνδύασε το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του στη Γ’ Εθνική κατηγορία ο Πανθηραϊκός, ο οποίος πανηγύρισε παράλληλα και τους πρώτους του βαθμούς. Μετά και την ήττα στο πρώτο παιχνίδι από τον Ατσαλένιο, η ομάδα του Παπαματθαιάκη φιλοξένησε την Τρίγλια Ραφήνας, της οποίας και επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να βρεθεί μπροστά με 2-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τα τέρματα των Περιάλη (19′) και Γαρυφαλλόπουλου (29′). Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 66′, ωστόσο τα τέρματα των Μικριτσιάν (81′) και Λούκας (86′) χάρισαν εν τέλει τη νίκη στους γηπεδούχους. Μια αντίστοιχη εμφάνιση ευελπιστεί πως θα πραγματοποιήσουν στο σημερινό παιχνίδι οι παίκτες του, ο Παπαματθαιάκης, γνωρίζοντας ωστόσο πως έχει ένα εξαιρετικά δύσκολο έργο. Στη διάθεση του προπονητή τους είναι κανονικά οι Παπίτσα και Πόνσε, με τον Κουμπαρούλη να είναι αμφίβολος και τον Μπέκα οριστικά εκτός μάχης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-2 επί της Τρίγλιας Ραφήνας για το Πρωτάθλημα.