Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει μικρό προβάδισμα πρόκρισης έχασε μεσοβδόμαδα, η οποία έμεινε στην εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Σαπεκοένσε στον πρώτο αγώνα για το Σουνταμερικάνα. Ακολουθεί ο αγώνας ρεβάνς στην έδρα της αντιπάλου την ερχόμενη Πέμπτη (29/09). Στο πρωτάθλημα το σύνολο του Γκαμπριέλ Μιλίτο προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κίλμες. Ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, παρότι αναγκάστηκε να αγωνιστεί με πολλές αλλαγές. Βρέθηκε πίσω στο 57’ (1-0), αλλά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 80’ της συνάντησης (1-1).

Αήττητη τη φετινή σεζόν, είχαν προηγηθεί οι δύο επικρατήσεις επί των Μπελγράνο (1-0 εκτός έδρας) και Γοδόι (2-0 εντός έδρας). Αναμένεται λογικά ροτέισον από τον Μιλίτο, καθώς το μυαλό όλων είναι στο παιχνίδι με την Σαπεκοένσε για το Σουνταμερικάνα. Με No/Goal έχουν συνοδευτεί τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Σαπεκοένσε για το Σουνταμερικάνα.

Στατιστικό: Επτά σερί Under 2.5 μετράει η Ιντεπεντιέντε στα τελευταία επίσημα παιχνίδια (παίξτο στην Betshop)

Το Ιντεπεντιέντε – Τίγκρε παίζει στην Betshop

ΤΙΓΚΡΕ

Από τη δική της πλευρά η Τίγκρε προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουρακάν. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να πανηγυρίσει τη νίκη, αφού δέχθηκε την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (93’) κι ενώ είχε ανοίξει το σκορ στο 42’ της αναμέτρησης. Σε δύσκολη θέση εξακολουθεί να είναι ο Τρόγλιο και όσο δεν έρχεται η νίκη, τόσο περισσότερο θα πιέζεται από κόσμο και διοίκηση. Ο ίδιος δήλωσε απογοητευμένος: «Πρέπει να αρχίζουμε να εκμεταλλευόμαστε την έδρα μας, αυτό που πάθαμε σήμερα είναι ένα καλό μάθημα». Παρέμεινε για τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, αλλά έδειξε σαφώς καλύτερη εικόνα σε σχέση με τα δύο προηγούμενη, όπου η εικόνα της ήταν απογοητευτική. Με Under 2.5 και No/Goal συνοδεύτηκαν τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουρακάν.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εννιά από τα δέκα πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.