Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΙΛΒ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Ιλβ, η οποία πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάρχο Βις φιλοξένησε την Ελσίνκι, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 41ο λεπτό ο Τεντένγκ, χαρίζοντας έτσι τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Με τη νίκη της αυτή, η Ιλβ παρέμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 27 βαθμούς σε 16 παιχνίδια, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο από της Κουόπιο και Βάασα, που είναι ένα και δυο βαθμούς πιο πάνω από την Ιλβ. Νικηφόρα τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ελσίνκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΕΜΙ ΚΙΝΓΚΣ

Τους πρώτους της βαθμούς μετά από πέντε σερί ήττες ψάχνει για να πανηγυρίσει και πάλι η Κέμι Κινγκς, η οποία έχει ηττηθεί στα εφτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια, έχοντας επίσης και μια νίκη κόντρα στην Λάχτι (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάνι Άχμαν φιλοξενήσε την Κουόπιο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-2, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Μια νέα ήττα που διατήρησε την Κέμι Κινγκς στην ένατη θέση της βαθμολογίας και σε ισοβαθμία με τη Λάχτι, έχοντας αμφότερες από 20 βαθμούς, μετά από 17 παιχνίδια. Δεν έχει πανηγύρισει κάποιο βαθμό στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδιας της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Κουόπιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.