Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΙΑΛΥΣΟΣ

Την δεύτερη ήττα της στα τρία πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική ο Ιάλυσος. Προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση επί του Εθνικού Πειραιώς (2-1), η ομάδα της Ρόδου φιλοξενήθηκε από τον Άγιο Ιερόθερο από τον οποίο και ηττήθηκαν με το ευρύ 3-0. Οι “τοξοβόλοι”, παρά την προσπάθεια τους, παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων της αναμέτρησης και γνώρισαν φυσιολογικά την ήττα από τον σύλλογο του Περιστερίου. Μετά την ήττα αυτή, ο τεχνικός της ομάδας Γιώργο Σάββενας αποτέλεσε παρελθόν από τον πάγκο της, με τον Ηλία Φυντάνη να είναι ο εκλεκτός της διοίκησης και να τον αντικαθιστά στην τεχνική ηγεσία. Ο τελευταίος καλείται να επαναφέρει την ομάδα στο δρόμο των επιτυχιών, αρχής γενομένης από το σημερινό παιχνίδι με τον Πανθηραϊκό. Αξιοσημείωτο είναι πως ο Ιάλυσος παραμένει αήττητος στα 16 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει 14 νίκες και δυο ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τον Άγιο Ιερόθεο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ

Έναν πολύτιμο βαθμό κατάφερε να αποσπάσει την προηγούμενη αγωνιστική ο Πανθηραϊκός, ο οποίος παραμένει αήττητος στα δυο τελευταία παιχνίδια του, μετά και τη νίκη 4-2 επί της Τρίγλια Ραφήνας, εντός έδρας. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιακάκη φιλοξενήθηκε από τον Ιωνικό, με τον οποίο και αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο παιχνίδι με το τέρμα του Λαζαρίδη στο 20′, ωστόσο δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης. Ο Πανθηραϊκός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Μπακάλη στο 71ο λεπτό. Το αποτέλεσμα κρίνεται θετικό για τους νησιώτες που στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησαν κατά κράτος, με τους ρόλους να αλλάζουν στην επανάληψη. Κόντρα στον Ιάλυσο σήμερα, ο Πανθηραϊκός ευελπιστεί σε ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα διευρύνοντας παράλληλα το αήττητο σερί του.

Μετά το τέλος της τελευταίας προπόνησης, ο Μανώλςη Παπαματθαιακάκης ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας, η οποία αποτελείται από τους Πούρη, Ζωντό, Κορτσινίδη, Καλαγκάνη, Μκρτσιάν, Λούκας, Σαββίδη, Φύτρο, Περιάλη, Λαζαρίδη, Μωραϊτη, Παπίτσα, Γαρυφαλλόπουλο, Κωλέτση, Ζώνα, Κουμπαρούλη, Αρβανίτη, Βλαβιανό, Παραλίκη και Ματσιώτα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Ιωνικό για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα δυο από τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.