Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΟΥΡΑΚΑΝ

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ουρακάν κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από την έδρα της Τίγκρε (1-1). Κακή εμφάνιση στο πρώτο μέρος, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ στο 42’ (1-0). Ανέβηκε στην επανάληψη, εκμεταλλευόμενη το γεγονός ότι η Τίγκρε οπισθοχώρησε και με το πρώτο κόρνερ που κέρδισε στο παιχνίδι κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση (93’). «Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, δεν είμαστε έτοιμοι 100%», τόνισε ο κόουτς Ντομίνγκες. Δεύτερη σερί ισοπαλία, είχε προηγηθεί η εντός έδρας με την Κίλμες (1-1), ενώ είχε ηττηθεί στην πρεμιέρα από τη Γοδόι (1-0 εκτός έδρας). Χωρίς νίκη το σύνολο του Ντομίνγκες στις τρεις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της με ρεκόρ δύο ισοπαλίες και μια ήττα. Στο 50-50 οι Μανσινέλι (ΑΜ 1/0) και Μπογάδο (ΜΕ 2/0, δύσκολα πάντως θα είναι στην αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τίγκρες.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Το Ουρακάν – Σαρμιέντο παίζει στην Betshop

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ

Από τη δική της πλευρά η Σαρμιέντο προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νιούελς. Αν και ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο 44’. Στην επανάληψη επέβαλε τον δικό της ρυθμό, έφτασε απόλυτα δίκαια στην ισοφάριση στο 52’ και στη συνέχεια είχε πολλές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά έπεσε πάνω σ’ έναν εξαιρετικό αντίπαλο τερματοφύλακας, που έβγαζε τα πάντα. «Είμαι πολύ στεναχωρημένος, καθώς οι παίκτες μου έπαιξαν τέλεια και άξιζαν τους τρεις βαθμούς», υποστήριξε ο τεχνικός Σούρερ, ο οποίος μοίρασε συγχαρητήρια στην ομάδα του και είναι σίγουρος πως τα καλύτερα θα έρθουν στη συνέχεια. Μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα ο μέχρι στιγμής απολογισμός της στο πρωτάθλημα, είχε νικήσει στην πρεμιέρα την Άρσεναλ Σαραντί (1-0 εντός έδρας). Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Σαρμιέντο. Επιστρέφει ο Ντεπέτρις (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νιούελς.

Στατιστικό: Εννιά σερί Under 2.5 μετράει η Σαρμιέντο στα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.