*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

Στον πρώτο γύρο: Γιαγκοστέρα – Ουέσκα 2-0

ΟΥΕΣΚΑ

Μεγάλη μάχη παραμονής στο “Αλκοράθ”, έξι βαθμοί χωρίζουν αυτή τη στιγμή τις δύο αντιπάλους. Η γηπεδούχος Ουέσκα βρίσκεται μόλις στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού, η φιλοξενούμενη Γιαγκοστέρα απέχει έξι βαθμούς από τη γραμμή σωτηρίας. Νικηφόρα για την Ουέσκα τα 2/3 τελευταία ματς πρωταθλήματος, κατάφερε μάλιστα να καταβάλλει την αντίσταση δύο ομάδων που βρίσκονται στα υψηλά πατώματα του πίνακα (2-0 επί Ταραγόνα, 0-1 επί Οβιέδο). Στο 3-0-4 το σερί στα επτά τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε ένα μεγάλο διπλό επί της Οβιέδο με 0-1, με το γκολ του Φραν Μέριδα στο 47ο λεπτό.

Στατιστικό: NG και Under 2,5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ουέσκα – Γιακγοστέρα
Κλικ εδώ

ΓΙΑΓΚΟΣΤΕΡΑ

Η Γιαγκοστέρα, από την πλευρά της, καταφέρνει και παραμένει αήττητη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, με το νικηφόρο 2-1 επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο Β να δίνει τη σκυτάλη στα ισόπαλα 1-1 απέναντι σε Νουμάνθια (εκτός) και Ταραγόνα (εντός). Καλείται σήμερα να λύσει το… άλυτο πρόβλημά της μακριά από το “σπίτι” της, αφού συνεχίζει να αγνοεί το διπλό στη φετινή Σεγούντα Ντιβιζιόν (0-3-15). Τα μοναδικά προβλήματα τραυματισμού που αντιμετωπίζει ο κόουτς Αλσίνα είναι αυτά των μέσων Κεσάδα και Εμίλιο, ενώ αποφάσισε να αφήσει πέντε ακόμα ποδοσφαιριστές εκτός αποστολής για το σημερινό ματς.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην εντός έδρας συνάντηση με την Ταραγόνα. Μπήκε πίσω στο σκορ στο 51ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Νατάλιο στο 63′.

Στατιστικό: Παραμένει χωρίς διπλό στο φετινό πρωτάθλημα (0-3-15).