ΧΑΜΑΡΜΠΙ

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

Στην ανωτερότητα της Νόρκεπινγκ παραδόθηκε την περασμένη αγωνιστική η Χάμαρμπι, γνωρίζοντας απόλυτα δίκαια την ήττα με 3-1, εκτός έδρας. Ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο 20’, αντέδρασε και ισοφάρισε πριν κλείσει το πρώτο μέρος (42’). Στην επανάληψη δέχθηκε τρομερή πίεση, έμεινε πίσω στο 54’ (2-1), δεν είχε απάντηση και τελικά γνώρισε την ήττα, δεχόμενη και τρίτο τέρμα στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές (88’). Τρομερό πρόβλημα  αντιμετωπίζει στην άμυνα, έχοντας δεχτεί σ’ όλα τα παιχνίδια της γκολ, σε αντίθεση με την επίθεση, η οποία στο ξεκίνημα δείχνει να είναι «on fire». Υποδέχεται την εκπληκτική Σούντσβαλ και στόχος είναι η επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα. Εκτός οι τιμωρημένοι Σέτρα (ΑΜ 6/1) και Πέρσον (ΜΕ 6/0). Αποθεραπεύτηκε πλήρως και είναι έτοιμος ο Μπατάν (ΑΜ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Νόρκεπινγκ.

Στατιστικό: Όλα τα φετινά παιχνίδια της Χάμαρμπι ήρθαν G/G (έξι στο σύνολο, τα τέσσερα και Over 2.5).

Στοιχημάτισε τώρα στο Χάμαρμπι – Σούντσβαλ
Κλικ εδώ

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Σε αντίθεση με τη Χάμαρμπι η Σούντσβαλ συνεχίζει τις θετικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα. Το σύνολο του Φράντζεν αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 με την Κάλμαρ, εντός έδρας. Απόλυτα δίκαιο το αποτελέσματα, το πρώτο άνηκε σ’ αυτό (προηγήθηκε στο 42’ με πέναλτι), το δεύτερο στην αντίπαλο (ισοφάρισε στο 72’). Επέκτεινε το αήττητο σερί του στις τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), πραγματοποιώντας ονειρικό ξεκίνημα τη φετινή σεζόν, καθώς ήδη βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Άλλωστε μιλάμε για μία ομάδα, η οποία από την αρχή της σεζόν ήταν από τα πρώτα φαβορί για τον υποβιβασμό. Αήττητη μέχρι στιγμής  εκτός έδρας, μετρώντας δύο νίκες και μία ισοπαλία. Ταξίδεψε στη Στοκχόλμη με στόχο να δώσει συνέχεια στο αήττητο, με τον Φράντζεν να στερείται τις υπηρεσίες του τραυματία Όλσον (ΑΜ 4/0).

Προηγούμενο ματς:  Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κάλμαρ.

Στατιστικό: 5/6 G/G μετράει η Σούντσβαλ στα φετινά της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.