Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Έβγαλε τρομερά αμυντικά προβλήματα στο κλείσιμο του πρώτου γύρου (1-1-2), έχοντας δεχθεί 12 γκολ σ’ αυτές τις αναμετρήσεις και όπως ήταν λογικό οπισθοχώρησε στην τρίτη θέση της κατάταξης, στον πόντο από την απευθείας άνοδο και στο +3 από την τέταρτη θέση. Στο τελευταία ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 στο ντέρμπι κορυφής από την ΑΦΚ Γιουνάιτεντ (εκτός έδρας), παραδίδοντας τα όπλα από το πρώτο μέρος, όπου διαμορφώθηκε και το τελικό σκορ, με την αντίπαλο απλά στην επανάληψη να κάνει διαχείριση δυνάμεων. Τρέχει ρεκόρ 3-1-2 στις τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα. Στόχος η άμεση ανασύνταξη και η επιστροφή στις νίκες, ώστε να επιστρέψει στις θέσεις ανόδου. Αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις με τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Στις τρεις εξ αυτών μάλιστα κράτησε ανέπαφη την εστία της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την ΑΦΚ Γιουνάιτεντ.

Στατιστικό: Τρία συνεχόμενα G/G και Over 2.5 μετράει η Χάλμσταντ στις πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΑΝΓΚΕΛΧΟΛΜΣ

Από την άλλη πλευρά η Άνγκελχολμς ξεκίνησε ιδανικά τη σεζόν (3-0-1), όμως τα πολλά οικονομικά προβλήματα και το περιορισμένο ρόστερ της την ανάγκασαν να αγνοεί τη νίκη για δέκα αγωνιστικές (0-1-9), με αποτέλεσμα να παραπαίει στην προτελευταία θέση με 13 βαθμούς στη συλλογή της,  ισόβαθμη με την Ασιρίσκα (μπαράζ υποβιβασμού) και στο -2 από την απευθείας παραμονή. Νίκη – ανάσα αυτή κόντρα στη Ντέγκερφορς (2-1 εντός έδρας) την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή. Βρέθηκε πίσω στο 16’, ισορρόπησε απόλυτα με γκολ πριν το κλείσιμο του πρώτου μέρους (43’). Στην επανάληψη η αντίπαλος έμεινε με δέκα παίκτες και το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης στο 77’ της συνάντησης. Χωρίς νίκη στις πέντε πρόσφατες εξόδους της στο πρωτάθλημα, μετρώντας μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Εξέτισε ο Ντίρεσταμ (ΑΜ 11/1) και τα προβλήματα μηδενίστηκαν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντέγκερφορς.

Στατιστικό: Στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα η Άνγκελχολμς έμεινε άσφαιρη.