Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΓΚΑΪΣΛΙ

Χωρίς νίκη εξακολουθεί να παραμένει μετά από έντεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Γκάισλι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνταμ Λόκγουντ, που ανέλαβε χρέη μόνιμου προπονητή πλέον, φιλοξενήθηκε από την Μέιντστοουν, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 14ο λεπτό, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Γουέμπ-Φόστερ στο 65ο λεπτό και να πάρει εν τέλει τον ένα βαθμό. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή ισοπαλία της Γκάισλι μετά από έντεκα παιχνίδια. Παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με μόλις τρεις βαθμούς συγκομιδής. Δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Όπως ανακοινώθηκε ο Λόκγουντ υπέγραψε συμβόλαιο ως μόνιμος προπονητής της ομάδας πλέον, και στο σημερινό παιχνίδι θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τραυματία Λουκ Πόριτ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Γκάισλι – Μάκλσφιλντ παίζει στην Betshop

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές υπέστη και πάλι η Μάκλσφιλντ, η οποία μετρούσε ισάριθμες νίκες σε αυτό το αήττητο σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξένησε την Ίστλι, από την οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι δέχθηκαν γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και γνώρισαν εν τέλει την ήττα, καθώς δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση. Μετά την ήττα της αυτή, η Μάκλσφιλντ υποχώρησε στην ένατη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 18 βαθμούς μετά από έντεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ούσα και δυο βαθμούς μακριά από την πρώτη πεντάδα. Κόντρα στην Γκάισλι, οι παίκτες του Κόλεϊ θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες, εκμεταλλευόμενοι και την κακή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλη ομάδα. Έχει επικρατήσει στα τρια από τα πέντε εκτός έδρας παιχνίδια της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και δυο ήττες. Απών από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι ο Κρις Σάδερλαντ, με πρόβλημα στον ώμο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ίστλι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.