Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Έχοντας ηττηθεί δυο φορές στο πρωτάθλημα την περασμένη εβδομάδα, η Γουαδαλάχαρα έδειχνει πως οδεύει ολοταχώς για ένα τρίτο αποδοητευτικό αποτέλεσμα, καθώς δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Βερακρούζ. Ωστόσο η επιμονή της τελικά είχε αποτέλεσμα, με τον Νέστορ Καλντερόν να βρίσκει δίχτυα στο 77ο λεπτό και να πανηγυρίζει μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-1. Το αποτέλεσμα αυτό ενίσχυσε τις πιθανότητες της Γουαδαλαχάρα για να εξασφαλίσει μια θέση στα πλέι οφ και πλέον μετράει 17 βαθμούς μετά από έντεκα παιχνίδια.

Μεσοβδόμαδα, η Γουαδαλάχαρα φιλοξενήθηκε από την Μονάρκας για τη φάση των “16” του κυπέλλου. Ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Καλντερόν στο 30ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη πρόκριση στην ομάδα του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μονάρκας για το Κύπελλο.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΟΝΑΡΚΑΣ

Προερχόμενη από την εντός έδρας ήττα με 1-5 από την Πατσούκα, όπου και δέχθηκε τρία τέρματα από το σημείο του πέναλτι, η Μονάρκας βρήκε ένα νέο τρόπο για να αυτοκτονήσει, καθώς πέταξε στα σκουπίδια ένα προβάδισμα δυο τερμάτων, γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 3-2, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Πουέμπλα. Η Μονάρκας είχε το υπέρ της 2-0 μέχρι το 81ο λεπτό, όμως το χατ τρικ του Άλβαρο Ναβάρο έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους αφήνοντας με άδεια χέρια την ομάδα του Ενρίκε Μέθα. Η Μονάρκας παραμένει στην τελευταία θέση της τελικής κατάταξης και είναι πολύ κοντά στον υποβιβασμό. Η ήττα αυτή την έβγαλε εκτός πλέι οφ, αν και μια πιθανή νίκη στο αποψινό παιχνίδι μπορεί να την φέρει πάνω από την Γουαδαλαχάρα.

Μεσοβδόμαδα, η Μονάρκας φιλοξένησε την Γουαδαλαχάρα για τη φάση των “16” του κυπέλλου. Ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Καλντερόν στο 30ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Πλέον, έχοντας αποκλειστεί από το κύπελλο, η Μονάρκας στρέφει την προσοχή της στα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Γουαδαλαχάρα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.