Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Πρώτος γύρος στο Κύπελλο Μεξικού. Σε αυτή τη φάση συμμετέχουν 24 ομάδες (12 από την πρώτη κατηγορία και 12 από τη δεύτερη), οι οποίες είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τριών. Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι δυο πρώτοι του κάθε ομίλου. Δεν συμμετέχουν οι ομάδες του παίζουν στο Τσάμπιονς Λιγκ (Τίγκρες, Πούμας, Πατσούκα, Μοντερέι), η Άτλας ως η χειρότερη ομάδα που δεν υποβιβάστηκε από την πρώτη κατηγορία, καθώς και η Νεκάξα που πήρε την άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

*Δεύτερος όμιλος: Αλταμίρα 1β. (1 αγ.), Τζαγκουάρες 1β. (1 αγ.), Γουαδαλαχάρα 0β. (0 αγ.)

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ (Α’)

Στην μάχη του κυπέλλου ρίχνεται απόψε η Γουαδαλαχάρα, η οποία είναι το φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέση τους δευτέρου ομίλου. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε φτάσει στην κατάκτηση του κυπέλλου στο Απερτούρα 2015 και φέτος σκοπεύει να το επαναλάβει. Η χρονιά της ξεκίνησε δυναμικά, με την κατάκτηση του Σούπερ Κόπα, όπου και επικράτησε με 2-0 της Βερακρούζ, χάρη στα τέρματα των Πινέδα (45′) και Μπράβο (90′). Μετά από δυο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, μετράει μια νίκη και μια ήττα, προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση με 1-0 επί της Μοντερέι. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 67ο λεπτό ο Καλντερόν, χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μοντερέι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ (Α’)

Από την πλευρά της, η Τζαγκουάρες θα δώσει απόψε το δεύτερο παιχνίδι της για την φάση των ομίλων. Η ομάδα του Χοσέ Καρντόσο κατάφερε να πετάξει δυο πολύτιμους βαθμούς στο πρώτο παιχνίδι της, καθώς έμεινε στο 1-1 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αλταμίρα. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Αγιοβί στο 36ο λεπτό, εν τέλει τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελε η ίδια. Στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης έμεινε αρχικά με παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ρουίς, με αποτέλεσμα να το πληρώσει λίγο αργότερα, όταν και ισοφαρίστηκε στο 79ο λεπτό. Εξακολουθεί να βρίσκεται σε πάρα πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση, αγνοώντας τη νίκη της στα δεκατρία τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και έντεκα ήττες. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Πατσούκα, για το πρωτάθλημα, όπου μετά από δυο αγωνιστικές δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο βαθμό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Πατσούκα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.