Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΚΟΪΑΣ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε και η Γκοϊάς, μετά και από αυτή στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Τούπι (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λεονάρντο Κόντε φιλοξενήθηκε από την Λοντρίνα, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με 0-1. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πάτρικ, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Ένα αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε έξαλλα από παίκτες και τεχνικό επιτελείο της ομάδας, καθώς με τη νίκη αυτή πήραν ακόμη μεγαλύτερη βαθμολογική ανάσα, παραμένοντας παράλληλα εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 13η θέση, όπου μετράει 26 βαθμούς και “συγκατοικεί” με τις Βίλα Νόβα, Αβαΐ και Παρανά. Τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Πολύ καλό το κλίμα στην ομάδα, με τον Κόντε να είναι ευχαριστημένος από τους παίκτες του και να μην προχωράει σε αλλαγές για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Λοντρίνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κρισιούμα, που γνώρισε την τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Προερχόμενη από το “διπλό” επί της Ναούτικο (0-1), η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο φιλοξένησε την Τζόινβιλ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, δεχόμενη γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Παρότι προσπάθησε στη συνέχεια να πετύχει κάποιο γκολ, εν τέλει δεν τα κατάφερε. Μετά την ήττα της αυτή, η Κρισιούμα υποχώρησε στην ένατη θέση της βαθμολογίας, όπου και ετράει 29 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Οέστε, της οποίας και υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Θέλει να δείξει ένα καλύτερο πρόσωπο ωστόσο δεν φαίνεται ικανή για να πετύχει κάτι τέτοιο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Τζόινβιλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.