*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, μετά και από την τιμωρία που δέχθηκε η Γκουαρανί.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Γκουρανί, μετά και την εντός έδρας επικράτηση με 2-0 επί της Μπραζίλ Πελότας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βαντάο φιλοξενήθηκε από την Σάντα Κρουζ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Ούσα πίσω στο σκορ από το πέμπτο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Ελιάντρο στο 79′. Πέντε λεπτά αργότερα όμως, δέχθηκε και δεύτερο γκολ και εν τέλει δεν απέφυγε την ήττα.

Απόψε θέλει να επιστρέψει και πάλι στα θετικά αποτελέσματα. Στα θετικά είναι η επιστροφή του Φουμαγκάλι (ΜΕ 1/0), που λόγω προβλήματος δεν αγωνίστηκε στο προηγούμενο παιχνίδι. Αντιθέτως, με μυϊκό πρόβλημα, ο Έρον (ΑΜ 1/0) θα περιμένει μέχρι την τελευταία στιγμή για να δει αν μπορεί να αγωνιστεί απόψε. Εάν δεν τα καταφέρει, την θέση του θα πάρει ο Γουίλιαμ Ρότσα (ΑΜ 0/0), που θα κάνει και το ντεμπούτο του με την ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Σάντα Κρουζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Betshop)

Το Γκουρανί – Φιγκεϊρένσε παίζει στην Betshop

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ

Την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η Φιγκεϊρένσε, μετά και από εκείνη κόντρα στην Γκοϊάς (0-1), εκτός έδρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρσιο Γκοϊάνο φιλοξένησε τη Ναούτικο, κόντρα στην οποία πήρε μια ευρεία νίκη με σκορ 3-0. Στο 12ο μόλις λεπτό, ο Χόρχε Ενρίκε άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Ρόμπσον να κάνει το 2-0 στο 31′. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 74ο λεπτό ο Ενάν.

Με έξι βαθμούς είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Σάντα Κρουζ, της οποίας και υπερτερεί, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων, μιας και δεν έχει δεχθεί κάποιο τέρμα ακόμη. Το θετικό για τον τεχνικό Μάρσιο Γκοϊάνο είναι πως όλοι οι παίκτες θα είναι κανονικά στην διάθεσή του για το αποψινό παιχνίδι.

“Γνωρίζουμε πως είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, καθώς η Γκουαρανί είναι μια δυνατή ομάδα, με ποιοτικούς παίκτες. Θα χτυπήσουμε στις αντεπιθέσεις, όπως και με την Γκοϊάς. Στα υπέρ μας και το γεγονός πως δεν θα υπάρξουν οπαδοί στις κερδίδες”, δήλωσε ο αμυντικός της ομάδας, Μπρούνο Άλβες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Ναούτικο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.