Στον πρώτο γύρο: Τενερίφη – Χιρόνα 1-1

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΧΙΡΟΝΑ

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η αναμέτρηση του “Μοντιλίβι”, ανάμεσα σε δύο ομάδες που διανύουν περίοδο φόρμας και στοχεύουν ξεκάθαρα στην είσοδο στη ζώνη των πλέι οφ. Μόλις στο -1 από την πρώτη εξάδα βρίσκεται η γηπεδούχος Χιρόνα, απόρροια του σερί 8-6-1 στις τελευταίες 15 αγωνιστικές. Μόλις ένα γκολ έχουν δεχθεί οι Καταλανοί στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους, παραμένουν αήττητοι στα εννιά τελευταία εντός (5-4-0).

Τρίβει τα χέρια του από ικανοποίηση ο κόουτς Ματσίν, για το γεγονός ότι έχει διαθέσιμο ολόκληρο το ρόστερ του για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν. Οι Ρίτσι (Μπακ), Αδάι (Μέσος), Χάιρο (Μεσοεπιθετικός) και Φελίπε Σαντσόν (Επιθετικός) αποθεραπεύθηκαν πλήρως από τους τραυματισμούς τους και δηλώνουν “παρών”.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 0-3 από την έδρα της Αλμπαθέτε. Προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Μάτα, με τον ίδιο παίκτη να κάνει το 0-2 στο 46′ και τον Λεζέν να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη στο 77′. Σημειώστε, βέβαια, ότι οι γηπεδούχοι είχαν αποβολή στη φάση του πέναλτι.

Στατιστικό για στοίχημα: Μόλις μία ήττα στις τελευταίες 15 αγωνιστικές (8-6-1).

Στοιχημάτισε τώρα στο Χιρόνα – Τενερίφη
Κλικ εδώ

ΤΕΝΕΡΙΦΗ

Η Τενερίφη, από την πλευρά της, βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο -3 από τη ζώνη των πλέι οφ, όμως δικαιούται ξεκάθαρα να αισιοδοξεί με δεδομένο το αήττητο σερί των τελευταίων 10 αγωνιστικών (5-5-0). Κοινή συνισταμένη στα τελευταία ματς των νησιωτών αποτελεί η εξαιρετική άμυνα, με την ομάδα να έχει κρατήσει ανέπαφη εστία στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Εξέτισαν την ποινή τους και επιστρέφουν απευθείας στο αρχικό σχήμα ο κίπερ Ντάνι Ερνάντες και ο μπακ Κάμαρα, αντίθετα συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο μπακ Σαούλ Γκαρθία (θα αντικατασταθεί στο αρχικό σχήμα από τον Αουρτενέτσε).

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το ισόπαλο 0-0 από την έδρα της Κόρδοβα.

Στατιστικό: Ανέπαφη εστία στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.