Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Βρίσκεται σε απογοητευτική αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο χρονικό διάστημα, αδυνατώντας να σταματήσει την πορεία της προς τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, μετά τα πέντε συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη, όπου μέτρησε μόλις μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την Τετάρτη έδωσε αγώνα για το Λιγκ Καπ, όντας φιλοξενούμενη της Τότεναμ, και όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατάφερε να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση ακόμη και στην «εναλλακτική» ενδεκάδα των Λονδρέζων και ηττήθηκε με σκορ 5-0.

Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από την Πορτ Βέιλ, σε μια αναμέτρηση, όπου προηγήθηκε, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που κατέκτησε στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε μεγάλη πίεση, την οποία δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά του αγώνα.

Στα αγωνιστικά της νέα, ο εξαιρετικός μέσος Ο’ Χάρα αναμένεται να είναι πανέτοιμος να αγωνιστεί, αφού έχασε τον αγώνα της Τρίτης για το Λιγκ Καπ απέναντι στην πρώην ομάδα του λόγω ενός τραυματισμού στο πέλμα. Από την άλλη, εκτός θα παραμείνει ο γκολκίπερ Μποντ, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» και θα χρειαστεί αρκετό καιρό ακόμη προτού επιστρέψει στα πλάνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας αναμέτρηση με σκορ 5-0 απέναντι στην Τότεναμ για το Λιγκ Καπ.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 9/11 παιχνίδια σημειώθηκαν Over 2,5 γκολ.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Αδυνατεί να βρει τρόπο να ξεφύγει από την εξαιρετικά δύσκολη θέση στην οποία έχει περιέλθει και που τη θέλει να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με μόλις πέντε βαθμούς. Παραμένει, επίσης, η μοναδική ομάδα της κατηγορίας, που δεν έχει καταφέρει ακόμη να κερδίσει κάποιο παιχνίδι.

Δεν τα κατάφερε ούτε στο τελευταίο ματς απέναντι στην Όλνταμ, όπου έμεινε στην ισοπαλία δίχως τέρματα, αλλά γνώρισε και πάλι τις αποδοκιμασίες από τον κόσμο της για μια ακόμη παντελώς «αναιμική» εμφάνιση. Είχε, βέβαια, το πάθος και την αγωνιστικότητα που χρειάζονται τέτοια παιχνίδια, αλλά της έλειψαν άλλα βασικά στοιχεία, που θα της επέτρεπαν να φτάσει στη νίκη. «Θα γίνουν αλλαγές στην ενδεκάδα, δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση» είπε εν μέσω τρομερής απογοήτευσης ο κόουτς Μόμπρεϊ.

Τα προβλήματα δεν λείπουν για ένα ακόμη παιχνίδι, καθώς θα απουσιάσουν εκ νέου οι αμυντικοί Στόουκς, Στέρι, αλλά και οι μέσοι Λόουτον και Ρόουζ, στερώντας τη δυνατότητα από τον Μόμπρεϊ να προχωρήσει σε αρκετές αλλαγές. Όπως και να ‘χει, πάντως, θα πραγματοποιήσει κάποιες, αφού είναι απογοητευμένος από την εμφάνιση αρκετών ποδοσφαιριστών που βρίσκονται στην ενδεκάδα τις τελευταίες αγωνιστικές.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία απέναντι στην Όλνταμ.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 8/9 παιχνίδια σημειώθηκαν Under 2,5 γκολ (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).