*Στον πρώτο γύρο: Σεούλ – Γεονάμ 1-0

ΓΕΟΝΑΜ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Γεονάμ, μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νο Σανγκ-Ράε φιλοξενήθηκε από την Γκουανγκτζού, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 14 λεπτά αγώνα. Ωστόσο, κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν από το ημίχρονο και να πάρει εν τέλει τη νίκη με 1-2. Το αυτογκόλ του Ζο-Γιάνγκ στο 31′ και το πέναλτι του Χάιρ στο 42′ ήταν αυτά που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 19 βαθμούς σε 16 παιχνίδια και είναι στην ένατη θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα, με γκολ 26-26, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις, αλλά και την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Μπροστά στο κοινό της, μετράει τέσσερις νίκες και ισάριθμες ήττες. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες ενόψει και του σημερινού αγώνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γκουανγκτζού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Γεονάμ – Σεούλ παίζει στην Interwetten

ΣΕΟΥΛ

Σε αντίθεση με την σημερινή της αντίπαλο, η Σεούλ υπέστη την πρώτη της ήττα, μετά από τρία αγωνιστικές και με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βανγκ Σαν-Χονγκ φιλοξένησε την Σανγκγιού Σανγκμού, κόντρα στην οποία κατάφερε να προηγηθεί με τέρμα του Λι Σεόκ-Χιουν στο 36ο λεπτό. Ωστόσο, παρά το προβάδισμα της δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, δεχόμενη δυο γκολ στην επανάληψη, χάνοντας το ματς στις καθυστερήσεις της αναμέτρηση.

Μετά από 16 παιχνίδια, είναι στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 21 βαθμούς. Επιπλέον, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες, με 17 τέρματα στο παθητικό της. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στην τελευταία της έξοδο. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες ενόψει και του σημερινού αγώνα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Σανγκγιού Σανγκμού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.