Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΓΚΑΖ ΜΕΤΑΝ ΜΕΝΤΙΑΣ

Στην τλεταρτη ισοπαλία της στα έξι τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Γκαζ Μετάν, η οποία μετράει επίσης μια νίκη και μια ήττα σε αυτό το σερί της. Προερχόμενη από το εντός έδρας 1-1 με την Τιμισοάρα, η ομάδα του Κριστιάν Πουστάι φιλοξενήθηκε από την Κλουζ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα ένα λεπτό πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους, με το τέρμα του Γιουλάκου. Ωστόσο δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν από τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Μετά από δέκα παιχνίδια, η Γκαζ Μετάν είναι στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 13 βαθμούς. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της μετά από πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Από τη σημερινή αναμέτρηση θα απουσιάσει ο τερματοφύλακας Αλεξάντρου Γκρεάμπ, ο οποίος και είναι τραυματίας και θα επιστρέψει σε περίπου πέντε εβδομάδες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κλουζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Την τρίτη διαδοχική της ήττα υπέστη η Βολουντάρι, μετά και από αυτές κόντρα σε Κλουζ (5-0) και Κραϊόβα (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντίνου Τόντοραν φιλοξένησε την Στεάουα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι με το τέρμα του Ιβανοβίτσι στο 25ο λεπτό, είδε τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν τρία λεπτά αργότερα και στο 51′ να προηγούνται με πέναλτι στο 51ο λεπτό. Ωστόσο, η Βολουντάρι κατάφερε να κάνει το 2-2 με τον Μπαλάν, οκτώ λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν τη νίκη, πετυχαίνοντας γκολ έξι λεπτά πριν από το φινάλε. Μετά και από αυτή την ήττα της, παρέμεινε στην ένατη θέση με έντεκα βαθμούς μετά από δέκα παιχνίδια, όπου και ισοβαθμεί με τις Κλουζ, Άστρα και Κονκόρντια. Μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες σε τέσσερα παιχνίδια μακριά από το σπίτι της. Άπαντες στη διάθεση του Τόντοραν για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Στεάουα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 4.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.