Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Τη δεύτερη φετινή της ήττα σε πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος υπέστη την περασμένη αγωνιστική η Γκέιτσχεντ, η οποία έχει επικρατήσει στα υπόλοιπα τρία παιχνίδια της. Προερχόμενη από μια επιβλητική εμφάνιση κόντρα στην Γιορκ, την οποία και συνέτριψε με 6-1, η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξενήθηκε από την Μπρόμλεϊ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Μετά από πέντε μόλις λεπτά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το τέρμα του Μπόλτον, με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή πριν από το ημίχρονο και να προηγούνται με 3-1. Εν τέλει, το μόνο που κατάφερε η Μπρόμλεϊ, ήταν να μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα με το εύστοχο πέναλτι του Τζόνσον στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Αξίζει να σημειωθεί πως οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, με τον Εμάνουελ Σμιθ να αποβάλλεται για την Γκέιτσχεντ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 67′. Πλέον, κόντρα στην Μπόρχαμ, ο Άσπιν ευελπιστεί πως η ομάδα του θα καταφέρει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, δίνοντας έτσι συνέχεια στο εντός έδρας νικηφόρο σερί τους, έχοντας επικρατήσει στα δυο προηγούμενα αντίστοιχα παιχνίδια τους.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΟΡΧΑΜ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Ίστλι, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουκ Τζάραρντ φιλοξένησε την Τσέστερ, κόντρα στην οποία κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο πέμπτο λεπτό με το τέρμα του Φέριερ. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει μέχρι τέλους αυτό το προβάδισμα της, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί στα τελευταία λεπτά, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Ένα θετικό αποτέλεσμα ζήτησε από τους παίκτες του ο Τζάραρντ, που παραμένει αισιόδοξος για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Απών από τη σημερινή αναμέτρηση είναι και πάλι ο τραυματίας Ουτσέκι, με τον Κλίφορντ να επιστρέφει στη διάθεση του προπονητή του, μετά και την αποβολή του στο παιχνίδι με την Τρανμίρ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τσέστερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.