Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Κερετάρο, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Λεόν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1, με τον Μπόρνσταϊν να σημειώνει το μοναδικό τέρμα των ηττημένων στο 39ο λεπτό. Το ότι έλαβε τέλος το αήττητο σερί της κόντρα σε μια ομάδα που δεν είναι και στα καλύτερα της είναι αυτό που ενόχλησε περισσότερο τον προπονητή της ομάδας, Βίκτος Μανουέλ Βούκετιχ, δεδομένου πως η Λεόν μετράει μόλις ένα βαθμό μετά από πέντε παιχνίδια. Παρόλα αυτά όμως, η Κερετάρο παραμένει εντός πλέι οφ και έχει την ευκαίρια να επιστρέψει απόψε στις νίκες, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Νεκάξα, που αγνοεί τη νίκη.

Μεσοβδόμαδα, η Κερετάρο φιλοξενήθηκε από την Πουέμπλα για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 21ο λεπτό, εν τέλει η Κερετάρο έφτασε στην ισοφάριση, με τον Ζαμοράνο να βρίσκει δίχτυα στο 51ο λεπτό. Μετράει εφτά βαθμούς μετά από τέσσερα παιχνίδια και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με την Πουέμπλα, έχοντας ωστόσο και ένα παιχνίδι περισσότερο.

Εκτός αποστολής από το αποψινό παιχνίδι θα παραμείνει λόγω τραυματισμού ο Ρικάρντο Εσκέδα, κάτι που ισχύει και για τον Αντρές Ρεντέρια, οποίος ταλαιπωρείται από πρόβλημα στο γόνατο. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Έντγκαρ Μπενίτεθ, που εξέτισσε την ποινή της τιμωρίας του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πουέμπλα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΝΕΚΑΞΑ

Ένα ακόμη βαθμό κατάφερε να πάρει την προηγούμενη αγωνιστική, η νεοφώτιστη Νεκάξα, στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την πρωταθλήτρια Τιχουάνα. Ο Φελίπε Καλέγος έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους μετά από 29 λεπτά αγώνα, αλλά εν τέλει αρκέστηκαν στην ισοπαλία, καθώς η Τιχουάνα ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή ήττα της Νεκάξα στο πρωτάθλημα και η ισοπαλία αυτή μάλλον ευχαριστημένη θα αφήνει την ομάδα του Αλφόνσο Σόσα, δεδομένης και την ποιότητας που έχει η Τιχουάνα. Το μόνο ανήσυχο είναι πως η Νεκάξα εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο τερματοφύλακας Μαρσέλο Μπαροβέρο, που ξεπέρασε πλήρως τον τραυματισμό του. Αμφίβολος παραμένει ωστόσο ο Σέβερο Μέθα, που αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρηση με την Τιχουάνα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τιχουάνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.