Πρώτος γύρος: Γκαζιάντεπσπορ – Φενερμπαχτσέ 2-2

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

Έστησε πάρτι την προηγούμενη αγωνιστική στο “Hüseyin Avni Aker” όπου διέσυρε με 0-4 την Τραμπζονσπόρ. Ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς χάρη σε τέρματα των Ποτούκ (23’), Σεν (27’), Νάνι (57’) και Φαν Πέρσι (62’), σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την εισβολή του οπαδού της Τραμπζονσπόρ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης, όπου επιτέθηκε στον βοηθό διαιτητή γραμμής. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη για το συγκρότημα του Περέιρα σε όλες τις διοργανώσεις, που θα προσπαθήσει να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό προκειμένου, να διατηρηθεί ζωντανή στη μάχη του τίτλου. Στο -6 η διαφορά της από την Μπεσίκτας (έχει ένα παιχνίδι λιγότερο η Φενέρ) και υποδέχεται σήμερα την ντεφορμέ Γκαζιάντεπσπορ με τη νίκη να είναι κάτι παραπάνω από μονόδρομος. Έχει κάνει απόρθητο κάστρο φέτος το “Σουκρού Σαράτσογλου” στο πρωτάθλημα και θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί και σήμερα ιδανικά την έδρα της.

Προηγούμενο ματς: Με 0-4 επικράτησε της Τραμπζονσπόρ η Φενερμπαχτσέ την προηγούμενη αγωνιστική

Στατιστικό: Over 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της

Στοιχημάτισε τώρα στο Φενερμπαχτσέ – Γκαζιάντεπσπορ
goalbet-logo

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠΣΠΟΡ

Τέλος δεν έχει ο αγωνιστικός κατήφορος της Γκαζιάντεπσπορ που γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική ακόμη μια βαριά ήττα αυτή τη φορά με 1-3 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι. Απογοήτευσε ξανά με την εμφάνιση της γνωρίζοντας την τέταρτη σερί της ήττα, αλλά και πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια της. Το συγκρότημα του Τόπσου διανύει τη χειρότερη αγωνιστική του περίοδο ενώ βρίσκεται μόλις στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν έχει περιθώρια για απώλειες, γνωρίζει ωστόσο, πως καλείται να υπερβάλει εαυτών σήμερα κόντρα στην ισχυρή Φενερμπαχτσέ. Η παράδοση ωστόσο, δεν την ευνοεί, με την Γκαζιάντεπσπορ να μην έχει καταφέρει να φύγει με τη νίκη από το “Σουκρού Σαράτσογλου” σε κανένα από τα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-3 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι γνώρισε η Γκαζιάντεπσπορ την προηγούμενη αγωνιστική

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα