Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ

Αήττητη παραμένει η Χαϊντενχάιμ στις τρεις συνολικά φετινές επίσημες αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις. Στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Σμιντ επικράτησε της Άουε (1-0 εντός έδρας) στην πρεμιέρα, ενώ πριν από δύο βδομάδες αναδείχθηκε ισόπαλο με τη Νυρεμβέργη (1-1 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11’ με τον Σιλβέστρ, προτού ο Τομάλα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 56’. Την προηγούμενη βδομάδα η Χαϊντενχάιμ κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για το 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Βάτενσαϊντ 09.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τούμπουλ στο 30’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Βερχόεκ (75’). Πέντε λεπτά αργότερα ο Τομάλα έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα. «Για άλλη μία αναμέτρηση δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε το πρώτο ημίχρονο. Ακόμα δεν είμαστε έτοιμοι, μπορούμε να βελτιωθούμε πολύ περισσότερο», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο προπονητής της Χαϊντενχάιμ. Τη συνεργασία του με αυτήν ανανέωσε μέχρι το καλοκαίρι του 2020 ο υπαρχηγός Γκρίεσμπεκ (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας εξασφάλισε η Χαϊντενχάιμ επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Βάτενσαϊντ 09.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Χαϊντενχάιμ για το πρωτάθλημα.

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΙΚΕΡΣ

Ένα βαθμό κατάφερε να αποσπάσει στις δύο πρώτες αγωνιστικές που έδωσε για το φετινό πρωτάθλημα η Βίρτσμπουργκ Κίκερς. Αφού γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπραουνσβάιγκ το συγκρότημα του Χόλερμπαχ αναδείχθηκε ισόπαλο με την Καϊζερσλάουτερν (1-1 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Γκάους στο 20’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Βέιλ από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Την προηγούμενη βδομάδα η Βίρτσμπουργκ Κίκερς πέτυχε σπουδαία πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 στην παράταση της Μπραουνσβάιγκ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σοριάνο στο 102’. «Για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν δείξαμε το πραγματικό αγωνιστικό πρόσωπό μας. Αμυνθήκαμε σωστά και δείξαμε μεγάλο πάθος στην επίθεση. Οι ποδοσφαιριστές μου δείχνουν πως αρχίζουν να καταλαβαίνουν σε τι επίπεδο αγωνιζόμαστε», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο προπονητής της Βίρτσμπουργκ Κίκερς, ενώ στη συνέχεια είπε: «Θέλουμε να αγωνιζόμαστε γενναία. Αν το καταφέρουμε αυτό θα πάρουμε κάτι θετικό από το πρωτάθλημα».

Προηγούμενο ματς: Στην παράταση κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας η Βίρτσμπουργκ Κίκερς, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Μπραουνσβάιγκ.

Στατιστικό: Η Βίρτσμπουργκ Κίκερς πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.