Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΕΞΕΤΕΡ (L2)

Μετά τις τρεις σερί ήττες που γνώρισε από τις Μπλάκπουλ (2-0 εκτός έδρας), Χάρτπουλ (2-1 εντός έδρας) και Κρόουλι (1-0 εντός έδρας) η Έξετερ κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα το Σάββατο, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Άκρινγκτον. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χάρλεϊ στο 66’, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντέιβις ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 72’ ο Τέιλορ. Στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στη Χαλ σε όλες τις διοργανώσεις το συγκρότημα του Τίσντεϊλ κατάφερε να πανηγυρίσει μόλις μία νίκη, αυτή στις 17 Αυγούστου του 2002 (3-1 εντός έδρας). Στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Στην αποστολή του συλλόγου για την αποψινή αναμέτρηση θα βρίσκονται οι Γκραντ, Γουίλερ και Σίμπσον.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Έξετερ από την έδρα της Άκρινγκτον επικρατώντας με 2-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα δύο από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Έξετερ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΧΑΛ (ΠΡΕΜ.)

Εξαιρετικά ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η Χαλ, παρά το γεγονός πως μέχρι στιγμής δεν έχει βρει τον αντικαταστάτη του Στιβ Μπρους στην τεχνική ηγεσία της. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε των Λέστερ (2-1 εντός έδρας) και Σουόνσι (2-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαλόνεϊ στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ερνάντεζ. Μόλις μία ήττα γνώρισαν οι «τίγρεις» στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσαν κόντρα στην Έξετερ σε όλες τις διοργανώσεις. Στις υπόλοιπες σημείωσαν πέντε νίκες και μία ισοπαλία. Την τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες δεν υπήρξε νικητής (2-2 εντός έδρας στις 11 Ιανουαρίου του 2013). Ο υπηρεσιακός προπονητής της Χαλ, Μάικ Φίλαν, αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στη βασική του ενδεκάδα απόψε.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Χαλ στην έδρα της Σουόνσι επικρατώντας με 2-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Χαλ σε όλες τις διοργανώσεις.