Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΕΒΕΡΤΟΝ (ΠΡΕΜ.)

Τον τίτλο του φαβορί θα προσπαθήσει να επιβεβαιώσει σήμερα η Έβερτον, απέναντι σε μία ομάδα που αγωνίζεται… τρεις κατηγορίες κάτω. Τα “ζαχαρωτά” καταφέρνουν και παραμένουν αήττητα στις δύο πρώτες αγωνιστικές της Πρέμιερ Λιγκ, με την εντός έδρας ισοπαλία με την Τότεναμ (1-1) να δίνει τη σκυτάλη στο σαββατιάτικο διπλό (με ανατροπή) επί της Γουέστ Μπρομ.

Ο Κούμαν αναμένεται να δώσει σήμερα φανέλα βασικού στον Ρομέλου Λουκάκου (ντεμπούταρε για φέτος ως αλλαγή στο ματς με τη Γουέστ Μπρομ), ενώ κανονικά διαθέσιμοι είναι και οι νεοφερμένοι Γουίλιαμς (ΑΜ) και Μπολάσι (Εξτρέμ). Προανήγγειλε περαιτέρω αλλαγές στο αρχικό σχήμα ο Ολλανδός τεχνικός. Παραμένουν στα πιτς οι Μπέσιτς, Μπράουνινγκ, Πένινγκτον και Κόουλμαν. Ανακοινώθηκε χθες ο δανεισμός του μπακ Γκαλογουέι στη Γουέστ Μπρομ.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 1-2 από την έδρα της Γουέστ Μπρομ. Μπήκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Μιραλάς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και να κάνει την ανατροπή με τον Μπάρι στο 60′.

Στατιστικό: Πρώτη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά (1-3-2).

ΓΕΟΒΙΛ (L2)

Η Γέοβιλ, από την πλευρά της, έρχεται στο σημερινό ματς από ένα ατυχές σερί μίας ισοπαλίας και δύο ηττών (αμφότερες με σκορ 1-0) στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Στην πρεμιέρα της League Two είχε πετύχει την εντός έδρας νίκη επί της Νοτς Κάουντι με 2-0, ενώ στον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ ξεπέρασε στην παράταση το εμπόδιο της Γουόλσολ, επικρατώντας με 0-2 (0-0 η κανονική διάρκεια). Θα “σφίξει τα δόντια” και θα αγωνιστεί ο δανεικός αμυντικός Σέπαρντ, κανονικά διαθέσιμοι ο επιθετικός Ζοκό και ο αμυντικός Ντίκσον. Μοναδικός απών ο τραυματίας αμυντικός Λέισι.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας από τη Μόρκαμ με 0-1, δεχόμενη το γκολ στο 55′.

Στατιστικό: NG και Under 2,5 τα 4/5 φετινά επίσημα παιχνίδια της.